REKLAMA

Partie polityczne w mediach: Prawo i Sprawiedliwość liderem

  • Autor: GP
  • 02 stycznia 2017 12:26
Partie polityczne w mediach: Prawo i Sprawiedliwość liderem Lider PiS Jarosław Kaczyński w czasie rozmowy telewizyjnej. (fot.:twitter.com/pisorgpl)

• Partia Jarosława Kaczyńskiego nie schodzi z pierwszych stron gazet.
• O Prawie i Sprawiedliwości najchętniej rozpisują się tradycyjne media. O obozie rządzącym huczą też social media.
• Opozycyjni liderzy nie mają szans w starciu z Jarosławem Kaczyńskim, który wciąż króluje w rankingach i wcale nie zamierza odpuścić - wynika z listopadowego raportu „Scena Polityczna” przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Pod koniec roku spadła liczba przekazów medialnych dotyczących partii politycznych. Dotknęło to wszystkich ugrupowań. W dół poszybowało również Prawo i Sprawiedliwość (44,3 tys.) - w porównaniu do października partia odnotowała spadek o 7,4 tys. informacji. Mimo to skład na podium jest prawie bez zmian. Daleko za partią rządzącą, ale wciąż na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska (13,5 tys.). Z kolei trzecia lokata tym razem należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego (9,5 tys.). Oczko niżej wylądowała Nowoczesna (7,9 tys.). Podobnie jak w poprzednich miesiącach najmniejszym zainteresowaniem mediów cieszyły się Kukiz’15 (5,5 tys.) oraz Mniejszość Niemiecka (254). Najwięcej materiałów o ugrupowaniach pojawiło się w internecie i telewizji.

Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Bez trzęsienia ziemi obyło się również w rankingu liderów partii. Niekwestionowanym numerem jeden pozostaje Jarosław Kaczyński (8,5 tys.). Lider PO - Grzegorz Schetyna - porównaniu do Kaczyńskiego jest ponad trzy razy słabszy (2,5 tys.). Na podium załapał się też Ryszard Petru, o którym media wspomniały prawie dwa tysiące razy. To znacznie lepszy wynik niż w październiku. Na czwartym miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz (1,3 tys.), a dalej Paweł Kukiz (828) i Ryszard Galla (20). Petru jest jedynym politykiem, o którym media częściej mówiły w listopadzie. Największy spadek zanotował Kaczyński – liczba związanych z nim materiałów była o ponad 5 tys. mniejsza. O prezesie PIS najczęściej wspominano na portalach internetowych oraz w telewizji.

Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Ciekawie jest za to w rankingu social media. O pierwsze miejsce znów starli się Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz. Z tej walki zwycięsko wyszedł polityk ekipy rządzącej, który nie tylko zdeklasował muzyka, ale i zyskał o 100 tys. lepszy wynik niż rywal. W social media o Kaczyńskim wspomniano aż w 250 tys. wpisów, z kolei o liderze Kukiz’15 w 121,3 tys. Potem słupki wykresu znacznie nurkują: Ryszard Petru (44 tys.), Grzegorz Schetyna (20,4 tys.). Ostatnie dwie lokaty ponownie należą do Kosiniaka-Kamysza (6,3 tys.) i Ryszarda Galli (77).  

Przekaz determinowały: TVN24, Polsat News i TVP Info.

Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

W rankingach „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” PiS wciąż pozostaje niezwyciężone. Nic, więc w tym dziwnego, że to właśnie ekwiwalent tej partii analitycy oceniają najwyżej. W listopadzie wyniósł prawie 539 mln zł. Jest on 3,5 razy wyższy niż dla lidera obozu rządzącego (152,6 mln zł). 

Analizie poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA