REKLAMA

Pasażerowie stracą ulgi na przejazdy?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 29 marca 2016 08:48
Pasażerowie stracą ulgi na przejazdy? System ulg jest zagrożeniem, na które zwraca uwagę Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych (tot. PKS Nowa Sól)

• 1 stycznia 2017 roku zacznie obowiązywać nowy system organizacji publicznego transportu zbiorowego w regionach.
• Nie jak dotychczas przedsiębiorcy, ale wójtowie czy burmistrzowie będą ponosić przed lokalną społecznością odpowiedzialność za organizację transportu publicznego.

1 stycznia przyniesie ważną zmianę w zakresie ulg. Zmianę ważną dla pasażerów, już dziś bowiem wiadomo, że wielu z nich ulgi straci. To samorządy bowiem zdecydują, na których liniach będzie można z ulgowych uprawnień korzystać i które linie będą liniami użyteczności publicznej.

System ulg jest zagrożeniem, na które zwraca uwagę Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych (OPOS).

Intencją ustawodawcy w tej zmianie było zmobilizowanie organizatorów (a w szczególności gmin i powiatów) do zorganizowania na swoim terenie publicznego transportu zbiorowego. Tylko bowiem w jego ramach pasażerowie zachowają możliwość korzystania z ulg w kosztach zakupu biletów, rekomendowanych operatorom ze środków publicznych.

Co to oznacza? – Po 1 stycznia 2017 r. przewoźnicy, którzy nie podpiszą umowy z organizatorem i nie zostaną operatorami publicznymi, nie będą już mieli możliwości uzyskiwania rekompensaty, a tym samym pasażerowie korzystający z usług tych przewoźników będą zobligowani do ponoszenia pełnych opłat za bilety – przestrzega OPOS.

Czytaj całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA