REKLAMA

Patryk Jaki: Tusk ma wielkie wpływy i szkodzi rządowi

  • Autor: GP
  • 27 lipca 2016 14:30
Patryk Jaki: Tusk ma wielkie wpływy i szkodzi rządowi W swojej radiowej wypowiedzi Jaki jest zdania, że Europa powinna sie skupić na "islamskiej zarazie". (fot.:facebook.com/jaki.patryk)

● Patryk Jaki stwierdził, że wpływy Donalda Tuska w Brukseli są znaczne.
● Ocenił, że Tusk wykorzystuje je by atakować i uprzykrzać życie polskiemu rządowi. Taki styl polityki odpowiada opozycji w Polsce w ocenie Jakiego.
● Polityk uważa, że europejskie społeczeństwa pokazują i pokarzą jak podchodzą do polityki elit europejskich w najbliższym czasie.

W środę (27 lipca) wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki komentował sytuację między rządem w Warszawie, a Unią Europejską. Polityk jest zdania, że nie można przecenić siły jaką w elitach europejskich ma Donald Tusk. Wykorzystuje on ją jednak źle.

- Donald Tusk ma wielkie wpływy w elitach europejskich - mówił na antenie radia RDC zastępca Zbigniewa Ziobry. - Chodzi o to, by najbardziej dokuczyć PiS. Nie mam wątpliwości, że Tusk jest zaangażowany w działanie elit, instytucji europejskich (by zaszkodzić rządowi PiS - red.).

Jaki w swojej wypowiedzi powtórzył, że dla zagranicy rządy PiS są nie na rękę. Stwierdził, że "demokracja jest w Polsce gdy rządzi Platforma."

Dalej:

- PO i Nowoczesna cieszą się, że mogą dokuczyć własnemu państwu. Butnym elitom ludzie  wystawiają dziś czerwoną kartkę - konstatuje Jaki. Po czym atakuje wspomniane, i w jego ocenie skompromitowane elity Europy.

Czytaj: Jak komornicy wygrywają spory o VAT z Ministerstwem Finansów

- Zamiast zająć się napływem islamskiej zarazy, zajmują się stanem praworządności w Polsce. Elity europejskie uznały, że w Polsce jest gorzej niż w Turcji.

Donald Tusk nie od dziś jest także krytykowany przez PiS za działania poprzedzające Brexit. 

- Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami i w gruncie rzeczy doprowadził do tego, że niczego nie otrzymali, czyli ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za Brexit i powinien zniknąć z europejskiej polityki, ale to dotyczy całej Komisji Europejskiej w jej obecnym składzie - analizował Jarosław Kaczyński w czerwcu.

Czytaj: Przyszłość Tuska w Europie i Polsce. Sondaż o polskim polityku

Tusk mu ripostował:

- Jedne z najdziwniejszych słów, jakie w polskiej polityce się pojawiły - mówił przewodniczący Rady Europejskiej. - Świadczą albo o radykalnym niezrozumieniu tego, co się działo, albo o radykalnie złej woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA