REKLAMA

Paweł Kukiz o sprawie płacenia za mieszkanie wynajęte przez posła Bartosza Józwiaka: Nieetyczne

 • Autor: GP
 • 20 marca 2018 11:20
Paweł Kukiz o sprawie płacenia za mieszkanie wynajęte przez posła Bartosza Józwiaka: Nieetyczne Paweł Kukiz obecnie ma w Sejmie 29 posłów, wliczając jego samego. (fot.Kukiz'15/facebook.com)

Po informacji, że poseł Kukiz'15 Bartosz Józwiak płaci z sejmowych funduszy za mieszkanie wynajęte od bliskiej osoby, Paweł Kukiz rozmówił się z posłem. - Umowa najmu została zerwana - poinformował we wtorek (20 marca) lider formacji.

 • Dla Pawła Kukiza fakt, że prawo pozwalało na taką sytuację, już pokazuje pewien problem. Polityk ocenił, że politycy napisali prawo "pod siebie".
 • Dodał nawet, że powszechne w Sejmie jest płacenie ze środków Kancelarii za mieszkania.
 • Poseł Bartosz Józwiak w oświadczeniu po publikacji opisującej wynajęcie mieszkania w Warszawie ocenił, że próbuje się go zaatakować za działalność w Sejmie.
 • Od początku kadencji walczę z tzw. ustawą hazardową - stwierdził.

Lider formacji Paweł Kukiz odniósł się do doniesień medialnych na temat Bartosza Jóźwiaka. Jak ustalił w połowie marca dziennik "Fakt", miał on ze środków poselskich płacić za mieszkanie w Warszawie. Najem pokrywa formalnie Kancelaria Sejmu.

"Fakt" sugerował w publikacji, że poseł "wynajmuje mieszkanie od swojej kochanki".

Paweł Kukiz zapytany o tę sprawę w Polskim Radiu, w Programie Trzecim we wtorek (20 marca), ocenił, że doszło nie tyle do złamania prawa, co do wysoce wątpliwego nadużycia.

- Działanie posła Jóźwiaka wydaje się niezgodne z zasadami - powiedział Kukiz, komentując sprawę.

Co jednak najbardziej go bulwersuje, to fakt, że od strony formalnej wszystko jest w porządku. - Poseł wydawał pieniądze zgodnie z prawem - dodał Kukiz, nawet jeśli uważa opłacanie mieszkania z publicznych pieniędzy za nieetyczne. - Takie rzeczy są powszechne w Sejmie i wynikają z tego, że prawo napisano pod polityków. Prokuratura i sąd się nie przyczepią - konkludował.

Czytaj też: Zobacz pozycję Pawła Kukiza w nowym sondażu zaufania

Paweł Kukiz zaznaczył jednak, że rozmówił się z posłem Józwiakiem i w wyniku tej rozmowy doszło do zarwania omawianej umowy najmu. 

Bartosz Józwiak ustosunkował się do postawionego w publikacji "Faktu" oskarżenia jego osoby o nadużycie funduszy sejmowych kilka dni temu. W opublikowanym. m.in. w sieci oświadczeniu pisał:

- To jest oczywista próba zdyskredytowania mnie i próba podważenia mojej wiarygodności jako posła. Spodziewałem się ataków, ze względu na trudne tematy, jakimi zajmuję się w Sejmie, a które godzą w interesy możnych.

W ocenie posła "ludzie mali i źli" posunęli się do ataku na jego bliskich, by uderzyć w jego pracę.

Czytaj też: Manifestacja przedstawicieli środowisk narodowych

Poseł sugeruje w piśmie, że naruszył czyjeś interesy swoim zaangażowaniem w procedowaną i obowiązującą nową formę zapisów o hazardzie.

- Od początku kadencji walczę z tzw. ustawą hazardową - czytamy dalej w piśmie posła. -  To są potężne interesy, które wpłynęły także na partię władzy. Chodzi między innymi o moje interpelacje w sprawie Totalizatora Sportowego, interpelację dotyczącą automatów (która po krążeniu bez odpowiedzi od ministra do ministra trafiła w końcu na biurko premiera) oraz o wniosek do Totalizatora Sportowego o wgląd w umowy dotyczące hazardu itd. (ciągle bez odpowiedzi; nie jest tajemnicą, że przed tym ruchem mnie ostrzegano, jasno deklarując, że spotka mnie wiele ataków).

Poseł ocenia, że "miliardowe, brudne interesy", których dotknął, to powód publikacji.

- Szanowni Państwo! Spodziewam się kolejnych ataków - konkluduje w swoim piśmie poseł. - Te, które już przeprowadzono, nie są groźne, bo się odbyły, ale każdy nowy jest zawsze niebezpieczny.

Całość pisma posła można przeczytać na jego stronie w serwisie internetowym Facebook.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Prawdziwy Polak !!! 2018-03-20 20:14:13
  LUDZIE Z KUKIZ 15 , to albo faszyści, pseudopatrioci, lub idioci, sa też hochsztaplerzy i karierowicze, to całe szambo polskiego społeczeństwa !!! Jeden wynajmuje za państwowe, a szef kupuje mieszkanko za grosze w warszawie, a taki ku...wa uczciwy !!! Cyklop te bajki to ciemnogrodowi na Podkarpaciu lub Lubelszczyżnie wciskaj !!!
 • Cyklop28 2018-03-20 17:59:55
  W dobie, gdy obca ambasador publicznie wtrąca się w stanowienie prawa mającego służyć obronie polskiej racji stanu za zbrodnie popełnione przez Niemcy na terenie okupowanej Polski, gdy parlament zaoceanicznego mocarstwa jest podpuszczany, aby aktami 447/12126 naciskał na Polskę, by dała się okraść z dziesiątków miliardów dolarów należnego jej majątku "bezdziedzicznego", w tutejszych mediach organizuje się harmider przeciw posłowi "Kukiz'15" z tego powodu, że choć zgodnie z prawem wynajął mieszkanie, to należy go prześladować, bo właścicielką tego lokalu jest podobno rzekoma jego kochanka. Nie znam ani tego, ani innego posła, ale czepianie się go za wynajem u rzekomej kochanki uważam za wykorzystywanie tej wymyślonej sprawy do odwrócenia uwagi opinii publicznej od ZASADNICZEGO draństwa grożącego Polsce i narodowi polskiemu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA