REKLAMA

Paweł Kukiz pozwie Tomasza Lisa. Za "naziolków"

  • Autor: GP
  • 16 listopada 2015 13:28
Paweł Kukiz pozwie Tomasza Lisa. Za "naziolków" Paweł Kukiz zapowiada pozew za słowo "naziolki" (fot. facebook.com)

Lider ruchu Kukiz’15 zapowiedział na Facebooku, że pozwie Tomasza Lisa do sądu. Redaktor naczelny tygodnika Newsweek, w internetowym komentarzu, nazwał część posłów klubu parlamentarnego Kukiz’15 – „naziolkami”.

Parafrazę słowa niziołek, jakiej użył Tomasz Lis w artykule internetowym, zmieniając pisownię na „naziolek” Kukiz uznał za obrazę i nazwanie jego formacji nazistami. W poście na Facebooku zdenerwowany muzyk zapowiedział, że za to słowo pozwie Tomasza Lisa do sądu.

Źródło: facebook.com

Opinia Tomasza Lisa

Tomasz Lis w komentarzu, opublikowanym na blogu we własnym portalu natemat.pl odnosił się do sytuacji opinii publicznej w Polsce po zamachach z 14 listopada w Paryżu. Posądził kilka osób o nieuzasadnione sianie paniki. Wśród nich byli: Michał Karnowski, Paweł Kukiz i Wiktor Świetlik.

Lis zaczął od nazwania posłów Kukiz'15, wspomnianymi już "naziolkami." Potem Pawła Kukiza posądził o nieznajomość historii imigracji europejskiej. Zaznaczając w jakich krajach i w jakich okresach przybywali do zachodniej Europy przybysze z różnych części świata. Nawiązywał, że część tych zdarzeń działa się za rządów prawicowych, wytykając Kukizowi, że oskarża tylko europejską lewicę za sytuację i kryzys imigracyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • niezadowolona 2016-03-06 22:29:46
    pan Petru już się przygotowuje do startu na Prezydenta Polski. No może na początku Warszawy. Wyraźnie wyróżnia się spośród wszystkich manifestujących zwłaszcza wzrostem. Myślę jednak, że jeszcze długo będzie musiał manifestować i obrażać innych, żeby mu się to udało. Swoją drogą to mam go już serdecznie dosyć. Moja prośba panie Petru - wracaj do banku, bo tam być może większą będą mieli pomoc z pana.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA