REKLAMA

Paweł Kukiz: Żadna opcja polityczna nie ma zamiaru robić reformy zdrowia

  • Autor: PAP/AT
  • 12 października 2017 11:41
Paweł Kukiz: Żadna opcja polityczna nie ma zamiaru robić reformy zdrowia Nie róbcie wycinkowego protestu, bo skończy się jak z pielęgniarkami - powiedział lider Kukiz'15 (Paweł Kukiz, fot. materiały Kukiz'15)

Obecni rządzący doskonale zdają sobie sprawę, że reforma służby zdrowia powinna być rozciągnięta na co najmniej dziesięć lat i że żadna opcja polityczna nie ma zamiaru takiej reformy robić, ponieważ dba o swój elektorat i łata doraźnie dziury - powiedział lider Kukiz' 15 Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 był pytany o to, co powiedziałby protestującym lekarzom, którzy od 11 dni prowadzą protest głodowy, domagając się od rządu zwiększenia do ponad 6 proc. nakładu PKB na służbę zdrowia. "Paweł Kukiz, do niedawna pacjent, powiedziałby lekarzom-rezydentom, że trzyma za nich bardzo mocno kciuki; że zgadza się z lekarzami, że poziom PKB przeznaczony na służbę zdrowia to jest skandal" - powiedział w Radiu Plus.

Jak mówił, obecni rządzący "doskonale zdają sobie sprawę, że reforma (służby zdrowia-red.) powinna być rozciągnięta na co najmniej dziesięć lat i że żadna opcja polityczna nie ma zamiaru takiej reformy robić, ponieważ dba o swój elektorat i łata doraźnie dziury".

Dlatego zwrócił się do protestujących lekarzy z propozycją. "Chce powiedzieć lekarzom-rezydentom: skrzyknijcie się, wezwijcie wszystkie zawody medyczne i nie róbcie tylko wycinkowego protestu, bo skończy się jak z pielęgniarkami - rzucą wam ochłap i zostawią służbę zdrowia w takim stanie, w jakim ona jest" - mówił.

Jak dodał, lekarze "powinni zażądać napisania wspólnej (...) ustawy o pacjencie". "To byłaby ustawa o służbie zdrowie" - powiedział Kukiz i podkreślił, że lekarze muszą "dbać o swoją godność".

Pytany o to, czy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, powinien podać się do dymisji, Kukiz powiedział, że "postać ministra zdrowia jest jak Gowin". "To koniunkturalista" - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA