REKLAMA

Paweł Mucha: W tym tygodniu spotkam się z marszałkiem Senatu; tematem referendum konsultacyjne

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2018 20:26
Paweł Mucha: W tym tygodniu spotkam się z marszałkiem Senatu; tematem referendum konsultacyjne Referendum konsultacyjne według propozycji Andrzeja Dudy - miałoby się odbyć w dniach 10-11 listopada br. (fot. mat. MSWiA)

W tym tygodniu spotkam się w Warszawie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim; będzie to spotkanie w cztery oczy poświęcone materii związanej z referendum konsultacyjnym ws. zmian w konstytucji - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Prezydencki minister był pytany w rozmowie z Polsat News, czy rzeczą przesądzoną jest poparcie PiS dla projektu referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji, które - według propozycji Andrzeja Dudy - miałoby się odbyć w dniach 10-11 listopada br.

"To (poparcie PiS - red.) się dzieje w praktyce" - przekonywał Mucha. Zaznaczył, że trwają rozmowy i konsultacje na temat szczegółów.

Minister dodał, że w piątek miał przyjemność wspólnie z wiceprzewodniczącym senackiego klubu PiS Markiem Martynowskim odbywać konsultacje w Płocku. Poinformował, że w tym tygodniu ma też umówione spotkanie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim w Warszawie. "To będzie spotkanie pewnie w cztery oczy i będziemy rozmawiać na temat tej materii związanej z referendum konsultacyjnym" - mówił Paweł Mucha.

Dodał, że jest "przekonany", że referendum się odbędzie.

Odnosząc się do terminu głosowania, minister poinformował, że "póki co" nie ma zmian, co do "propozycji terminowej pana prezydenta". "Pan prezydent podnosił, że to może być referendum dwudniowe i mówił o tym, że dla niego najlepszą datą byłaby data 10-11 listopada tego roku, świadomie także w kontekście uczczenia stulecia odzyskania niepodległości" - zaznaczył.

Dopytywany, kiedy mogą zostać przedstawione pytania referendalne, prezydencki minister stwierdził, że spodziewa się, że stanie się to jeszcze przed wakacjami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • J24 2018-01-15 22:32:59
    Ta niech sobie duduś sam idzie do tej urneczki bo Patroci nie idą na referendumREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA