REKLAMA

Paweł Szałamacha zrobił wrażenie na samorządowcach?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 19 stycznia 2016 14:45
Paweł Szałamacha zrobił wrażenie na samorządowcach? Minister Paweł Szałamach podczas spotkania z samorządowcami (fot.mf.gov.pl)

• Samorządowcy mają mieszane odczucia po spotkaniu z ministrem Szałamachą.
• Ciągle nie wiadomo, czy rząd zrekompensuje JST ubytki z tytułu podniesienia kwoty wolnej od podatku.
• Samorządowcy oczekują na wyliczenia ministerstwa, ile skorzystają na wprowadzeniu programu 500+.

Stopniowe podwyższanie kwoty wolnej od podatku PIT było tematem spotkania ministra finansów Pawła Szałamachy z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Brało w nim udział 13 przedstawicieli organizacji samorządowych. Wyszli oni ze spotkania z mieszanymi odczuciami.

Zdaniem burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego, spotkanie rozbudziło nadzieje na dalszą współpracę między ministerstwem a samorządami:

– Minister znalazł aż dwie godziny, wysłuchał naszych racji i to jest pozytywne, bo lepiej jak rozmawiamy bezpośrednio niż za pomocą komunikatów i stanowisk. Tak naprawdę dopiero jednak czas pokaże, czy była to ze strony pana Szałamachy kurtuazja czy rzeczywista gotowość do współpracy.

Źródło: Ministerstwo Finansów, mf.gov.pl

Jak mówi Gołembiewski, ze strony ministra nie padła deklaracja, że samorządy dostaną rekompensatę za podwyższoną kwotę wolną od podatku:

– Wszystkie organizacje samorządowe są zgodne, że w przypadku podniesienia kwoty do zakładanych 8 tysięcy, sytuacja JST stanie się tragiczna, my tego po prostu nie udźwigniemy. Dlatego brak jasnej deklaracji, że będzie to nam zrekompensowane, budzi jednak pewien niepokój.

Przeczytaj cały materiał na stronach portalu portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA