REKLAMA

Paweł Szefernaker do protestujących: Chcemy żyć w takim państwie w jakim wy chcecie żyć

 • Autor: PAP/AT
 • 21 lipca 2017 12:15
Paweł Szefernaker do protestujących: Chcemy żyć w takim państwie w jakim wy chcecie żyć Głosowaliśmy za reformami, bo wymiar sprawiedliwości ich potrzebuje - powiedział Paweł Szefernaker do protestujących (fot.twitter.com/Gasiuk_Pihowicz)

Nie będzie uzdrowienia Polski, bez reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział poseł PiS Paweł Szefernaker zwracając się do młodych ludzi, uczestników protestów przeciw zmianom w sądownictwie.

W czwartek (20 lipca) w Warszawie przed Sejmem oraz przed Pałacem Prezydenckim odbyły się manifestacje przeciwników zmian w wymiarze sprawiedliwości. Demonstracje zorganizowano także w innych miastach. Uczestnicy protestów m.in. domagali się, by prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym, i zmiany w ustawach o KRS oraz o sądach powszechnych.

W manifestacjach udział wzięło wiele młodych osób, do których w piątek zwróciła się grupa młodych posłów PiS z Szefernakerem na czele.

Czytaj też: Mularczyk: Oderwano wiele środowisk od koryta to są niezadowoleni

"Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich młodych osób, które biorą udział w manifestacjach przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości: razem chcemy żyć w państwie, w takim także, w jakim wy chcecie żyć. Chcemy żyć w państwie sprawiedliwym, chcemy żyć w państwie nowoczesnym, chcemy żyć w państwie w takim, w którym będzie równy start także w zawodach prawniczych" - mówił Szefernaker.

"My rozumiemy waszą troskę o państwo dlatego głosowaliśmy za tymi reformami, ponieważ uważamy, że wymiar sprawiedliwości potrzebuje tych reform" - kontynuował. "Nie będzie uzdrowienia Polski, jeśli nie będzie reformy wymiaru sprawiedliwości" - dodał poseł PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Aleksander 2017-07-21 15:16:02
  Jak się chwaliło na całą dzielnicę że ma się krewnego na stanowisku sędziego, to co się dziwić że wietrzą japy pod sejmem. Taki wstyd, co powiedzą sąsiedzi!
 • Madej 2017-07-21 12:36:56
  Pan Schefernaker to czołowy troll! PiS zauważył młodych na manifestacjach i boją się, że tracą te osoby. Jakąś reforma jest potrzebna, ale nie w takim czasie, stylu i przy łamaniu konstytucji!
 • młody 2017-07-21 12:32:25
  Paweł Szefernaker skierował swoje słowa do właściwych osób.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA