REKLAMA

Paweł Szefernaker: Nie można prowadzić polityki opierając się o sondaże

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2017 08:40
Paweł Szefernaker: Nie można prowadzić polityki opierając się o sondaże Mieliśmy takich premierów i poprzednią władzę, która opierała się o sondaże, ale to nie miało nic wspólnego z polityką, z dobrem państwa - powiedział minister (Paweł Szefernaker, fot.wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

Nie należy prowadzić polityki przez pryzmat sondaży. Mądra, pokorna władza analizuje to, co się dzieje w przestrzeni publicznej, ale wyciągać wnioski i przejmować należy się pewnymi trendami - mówi minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

"Nie należy prowadzić polityki i podejmować decyzji pod wpływem sondaży" - uważa Paweł Szefernaker.

Pytany w radiowej Jedynce o sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej", według którego PiS ma 29 proc. poparcia (strata 5 punktów procentowych), a PO, zyskawszy 10 punktów - ma 27 proc., Szefernaker powiedział, że trzeba obserwować trendy, nie kierując się poszczególnymi wynikami.

"Jeszcze trzy miesiące temu w sondażu tej samej pracowni dla tej samej gazety Nowoczesna doganiała Prawo i Sprawiedliwość, dziś (...) można rzec jest na dnie" - powiedział. "Mądra, pokorna władza analizuje to, co się dzieje w przestrzeni publicznej, ale wyciągać wnioski i przejmować należy się pewnymi trendami" - dodał Szefernaker.

Czytaj też: Topnieje przewaga między PiS a PO

"Nie można prowadzić polityki, opierając się o sondaże, my mieliśmy przez parę lat takich premierów i poprzednią władzę, która opierała się o sondaże (...), ale to nie miało nic wspólnego z polityką, z dobrem państwa, i wiemy, jak te rządy po ośmiu latach się skończyły. Nie należy prowadzić polityki przez pryzmat sondaży. Na pewno trzeba je obserwować, na pewno, jeżeli są trendy, trzeba z nich wyciągać wnioski, ale nie należy podejmować decyzji pod wpływem sondaży" - mówił.

Odnosząc się do projektu ograniczenia handlu w niedzielę, czym ma się we wtorek zająć Rada Ministrów, Szefernaker zaznaczył, że rząd jest przeciwny karom za handel w niedzielę, co zakłada projekt obywatelski. "Rząd jest przeciwny karaniu kogokolwiek, ale jesteśmy za tym, żeby uregulować, ograniczyć tak, żeby ta niedziela była dla rodziny" - powiedział. Pytany, jakiej liczby niedziel w miesiącu dotyczyłoby ograniczenie, Szefernaker odparł: "Ta decyzja jeszcze przed parlamentem, a stanowisko rządu będzie wypracowane mam nadzieję, na jutrzejszym posiedzeniu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ? 2017-03-20 09:21:21
    Who the f..k is Szefernaker? Równiw dobrze mogliby zacytować panią Hanię ze sklepu albo pana Kazia, emeryta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA