REKLAMA

Pawłowicz: PO będzie negować, bojkotować i przeszkadzać we wszystkim, co robi nowa władza

  • Autor: GP
  • 01 kwietnia 2016 10:21
Pawłowicz: PO będzie negować, bojkotować i przeszkadzać we wszystkim, co robi nowa władza Krystyna Pawłowicz jest posłem na Sejm RP po raz drugi. Reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. (fot.:facebook.com)

Poseł Krystyna Pawłowicz w felietonie atakuje Grzegorza Schetynę i Stefana Niesiołowskiego za próby uzyskania w Brukseli krytycznej rezolucji Parlamentu Europejskiego wobec Polski.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, znana z mocnego tonu wobec oponentów politycznych, opublikowała felieton na stronach Radia Maryja. W datowanym na 31 marca komentarzu posłanka opisuje, jak rozumie misję posłów i senatorów, pisze dlaczego w jej ocenie lider PO, Grzegorz Schetyna nie wypełnia tego zadania.

Felieton zaczyna się dogłębną analizą Konstytucji i roli posłów i senatorów w ustroju Rzeczpospolitej. Pawłowicz podkreśla rolę parlamentarzystów i odpowiedzialność, jaka na nich spoczywa.

- W art. 83 Konstytucji zapisano obowiązek przestrzegania prawa przez wszystkich polskich obywateli. Posłów i senatorów dotyczy też powinność z art. 85 Konstytucji mówiący o obowiązku obywatela polskiego obrony Ojczyzny.

Po tym wstępie poseł analizuje słowa i czyny lidera PO, Grzegorza Schetyny i posła tej partii Stefana Niesiołowskiego. Zarzuca im niepogodzenie się z utratą władzy i próby wykorzystania zagranicznych instytucji do ingerencji w wewnętrzną politykę kraju.

-Poseł Schetyna, tak jak całe jego ugrupowanie, tj. Platforma Obywatelska, nie potrafiące pogodzić się ze stratą władzy, ogłosił też złowieszczo, że PO będzie opozycją totalną, tzn. będzie negować, bojkotować i przeszkadzać we wszystkim, co nowa władza robi dla dobra Polski i Polaków.

Podkreśla w tym kontekście zwłaszcza wypowiedzi posła Niesiołowskiego i próby PO uzyskania krytycznej wobec polskiego rządu rezolucji Parlamentu Europejskiego.

- Dopraszanie się o zagraniczną pomoc w pokonaniu zwycięzcy wyborów w naszej Ojczyźnie, który wygrał te wybory przecież w sposób demokratyczny, błaganie o nałożenie na Polskę sankcji, haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych władz zagranicą to nie tylko złamanie przysięgi poselskiej, to zdrada swej Ojczyzny To zdrada Polski - konkluduje swoje przemyślenia posłanka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA