REKLAMA

Pawłowicz: Schulz i Juncker jak dzieci mszczą się na Wielkiej Brytanii

  • Autor: GP
  • 29 czerwca 2016 11:18
Pawłowicz: Schulz i Juncker jak dzieci mszczą się na Wielkiej Brytanii Poseł PiS, Krystyna Pawłowicz w Sejmie. (fot.:youtube.com)

• Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz krytykuje liderów UE, Jeana Claudea-Junckera i Martina Schulza za wypowiedzi pod adresem Wielkiej Brytanii.
• Pawłowicz przypisał im "nienawiść do państw narodowych".

Posłanka Krystyna Pawłowicz skomentowała sytuację, która rozpala elity polityczne UE, mianowicie przygotowywane negocjacje wystąpienia z UE Wielkiej Brytanii. Ponieważ urzędnicy Unii komentują sytuację, a część ich słów odbierana jest jako złośliwości, posłanka PiS do tego też nawiązała.

- Miłujący demokrację Schulz i Juncker jak dzieci mszczą się teraz na Wielkiej Brytanii. A pani Danuta Hubner grozi, że Unia Europejska, za karę nie będzie już używać najpowszechniejszego języka świata, tj.  języka angielskiego. Najlepszy będzie zapewne język wspólny unijnej nowomowy, który wyżej wymienieni rozumieją nawet bez słów - pisała w środę (29 czerwca) poseł.

Czytaj: Jak Brexit wpłynie na NATO?

Polityk we wpisie podkreśla, że widzi w działaniach unijnych polityków bardzo niebezpieczną "nienawiść" do państw narodowych. Wicepremier Jarosław Gowin tego samego dnia kierował uwagę opinii publicznej na ingerencję władz UE w suwerenne decyzje państw. Uznał takie działania za pośrednią przyczynę Brexitu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA