REKLAMA

Pentagon: USA nie szukają konfliktu z siłami syryjskimi

  • Autor: PAP/rs
  • 08 lutego 2018 20:08
Pentagon: USA nie szukają konfliktu z siłami syryjskimi USA nie szukają konfliktu z syryjskimi siłami rządowymi, ale mają się prawo bronić - oświadczyła rzeczniczka Pentagonu. (Fot. Shutterstock.com)

USA nie szukają konfliktu z syryjskimi siłami rządowymi, ale mają się prawo bronić - oświadczyła w czwartek rzeczniczka Pentagonu, nawiązując do odparcia przez siły koalicji pod wodzą USA ataku sił prosyryjskich w rejonie Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii.

- Nasze siły mają prawo do samoobrony. Nie szukamy konfliktu z tym reżimem - powiedziała rzeczniczka Dana White.

Przedstawiciel władz USA poinformował wcześniej w czwartek, zastrzegając sobie anonimowość, że ponad stu bojowników lojalnych wobec syryjskiej armii zostało zabitych, gdy lokalne siły, wspierane przez koalicję pod wodzą USA udaremniły duży, najwyraźniej skoordynowany atak późno w nocy w środę i wcześnie rano w czwartek.

Według tego źródła syryjskie siły proreżimowe liczyły około 500 osób i atakowały w formacji wspieranej przez artylerię, czołgi, systemy rakietowe i moździerze.

Wcześniej walcząca z Państwem Islamskim (IS) w Syrii koalicja pod wodzą USA poinformowała, że zaatakowała z powietrza "syryjskie siły proreżimowe", które przeprowadziły niesprowokowany atak na siedzibę Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) w rejonie Dajr az-Zaur.

Syryjskie media państwowe uznały ten atak za "wspieranie terroryzmu", "agresję" i "nową masakrę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA