REKLAMA

Petru uderza w związki i przypomina Dudę. Będzie sejmowa afera wokół związkowych przywilejów?

  • Autor: Pulshr/JS
  • 21 stycznia 2016 08:13
Petru uderza w związki i przypomina Dudę. Będzie sejmowa afera wokół związkowych przywilejów? Nowoczesna mówi "nie" przywilejom związków zawodowych. (fot.: Nowoczesna)

• Nowoczesna Ryszarda Petru chce, aby centrale związków zawodowych finansowały się same. Złożyła w tej sprawie w Sejmie projekt ustawy.
• Zdaniem Marzeny Machałek, posłanki PiS, swoim pomysłem Nowoczesna dowodzi, że nie stoi po stronie ludzi pracy.
• Rząd na pewno nie przyjmie tak idiotycznej ustawy – ocenia Alfred Bujara, przewodniczący handlowej sekcji NSZZ Solidarność.

Jeszcze do niedawna liczba projektów ustaw złożonych przez Nowoczesną wynosiła zero. Ale w nowym roku partia się zrehabilitowała i w ubiegłym tygodniu złożyła w Sejmie aż trzy projekty. Jeden z nich dotyczy likwidacji przywilejów związków zawodowych.

- Rząd na pewno nie przyjmie tak idiotycznej ustawy – ocenia Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność. – Poza tym, jakie przywileje? Ja żadnych przywilejów nie mam – jeżdżę środkami komunikacji miejskiej, mam nieograniczony czas pracy – mówi.

O jakich ograniczeniach zatem mowa w projekcie ustawy o związkach zawodowych? Posłowie Nowoczesnej chcą przede wszystkim, aby to związki zawodowe, a nie pracodawcy wypłacali pensje związkowcom funkcyjnym, a więc aby to związek zawodowy utrzymywał etaty związkowe.

Ponadto chcą, aby pracodawca miał obowiązek udostępnienia pomieszczenia – o ile takie posiada – tylko na spotkania związkowców, a nie na stałe. Chcą też, aby obowiązek pobierania składek związkowych nie był po stronie pracodawcy – chyba, że zawrze w tej sprawie ze związkowcami odrębne porozumienie.

Czytaj całość na www.pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA