REKLAMA

Petru: Wymieniłbym wszystkich ministrów. Oprócz jednego

 • Autor: GP
 • 26 września 2016 08:13
Petru: Wymieniłbym wszystkich ministrów. Oprócz jednego Petru wśród najsłabszych ministrów wymienia Morawieckiego i Szałamachę. (fot.:twitter.com/ryszardpetru)

• Ryszard Petru, lider Nowoczesnej wymieniłby prawie cały rząd, łącznie z premier. Zostawiłby tylko minister cyfryzacji Annę Streżyńską.
• Polityk Nowoczesnej nie ma też obaw w kontekście wyroku Sądu Najwyższego. Jest pewny, że partia może działać tak jak do tej pory, a nie miała wsparcia z budżetu przez pierwszy rok działania.

Ryszard Petru komentował planowane zmiany w rządzie PiS w poniedziałek (26 września).

- Rekonstrukcja powinna być dawno - zaczynał temat w rozmowie radia RMF FM Petru. - Wicepremier Morawiecki ma plan na slajdach. Minister Szałamacha nie potrafi nawet wprowadzić jednego podatku - atakował lider opozycji. - Tylko minister Streżyńską bym zostawił, premier też bym wymienił - kończył temat rekonstrukcji Petru.

Partia bez pieniędzy z budżetu

Najbardziej gorącą kwestią rozmowy okazał się jednak temat finansów. Po niekorzystnej decyzji Sądu Najwyższego (SN) Petru zaapelował do sympatyków partii o wsparcie.

- Będziemy funkcjonować tak jak do tej pory - referował plan wobec decyzji SN Petru. - To, co zrobiliśmy do tej pory było robione bez pieniędzy - powiedział Petru.

- Normalnie, błąd tego typu można przeksięgować - podkreślił Petru w kontekście błędnego konta na które wpłynęły środki na kampanię. Jednak przepisy w odniesieniu do partii na takie zmiany późniejsze nie pozwalają. - W 2007 roku PKW zakwestionowana np. sprawozdanie PiS - przypomniał polityk.

Tematem rozmowy był również majątek polityka, który szacowany jest na 2 mln 600 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-09-27 19:37:50
  Do piesnapetrodolarka: To PO w Nowoczesnym wydaniu to Agenci-Sługusy niemiec jak i całe PO!!! Jak by było inaczej to by rozliczali PO-PSL-SLD za ZŁODZIEJSKĄ REPRYWATYZACJĘ i AFERY "SOWA&PRZYJACIELE" i SZKODLIWE dla Polski i Polaków USTAWY ,które teraz DZIĘKI POLSKIEMU RZĄDOWI Z.P. są zmieniane na dobre POLSKIE USTAWY!!!
 • piesnapetrodolarka 2016-09-27 13:57:17
  Petru - taki wielki ekonomista, bankowiec, milioner i "wizjoner" a nie umiał przelać pieniędzy z konta na konto bankowe ??? Widać, że to kłamstwo i przekręt w biały dzień. On się nie martwi o pieniądze dla swojej pseudo partii, bo zawsze dostanie walizkę pieniędzy z zachodu, któremu tak wiernie służy a poniża Polski Rząd i prawdziwych Polaków.
 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-09-26 12:45:21
  Na mawia już i radził FRANKOWICZOM!!! a TERAZ ma ich GDZIEŚŚŚ!!! .... SCHETRU na" KRÓLA" !!! jest taki mądry za się na "WSZYSTKIM" i każdemu dobrze "DORADZI" !!!!!!!!!!!!!!!! No i mamy święto "SZEŚCIU KRÓLI"!!!!???? ............... DLACZEGO DZIENNIKARZE NIE OŚMIESZAJĄ TEGO IDIOTY SCHETRU I PARTII KTÓRA NIE MA NAWET PROGRAMU!!!!
 • Miquel 2016-09-26 10:58:13
  Całe szczeście że Petru moze sobie tylko pogadac. Powinien juz dawno zostac ukarany za szkalowanie i nienawisc do rzadu wybranego przez naród
 • POLAK 2016-09-26 09:20:52
  TETRU PRZYJDZ DO MNIE TO DAM CI LEKCJĘ ZA DYCHĘ JAK PRZELEWAĆ PROFESJONALNIE KASĘ€ Z KONTA NA KONTO ZA TUSKA TO PRZECHODZIŁO ZŁODZIEJOM ZA PANA KACZYŃSKIEGO NIE.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA