REKLAMA

Pierwszy dzień 500 plus: Bez paraliżu i większych kolejek

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 01 kwietnia 2016 15:36
Pierwszy dzień 500 plus: Bez paraliżu i większych kolejek Premier Beata szydło składa wniosek wraz z rodziną z gm. Zatory (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Pierwsze wnioski napłynęły do urzędów drogą elektroniczną tuż po północy.
• Wśród zgłaszających się osobiście sporo było osób korzystających z pomocy społecznej.

Od dziś można składać wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. Tłumu chętnych się jednak nie było. Obsługujący punkty przyjmowania wniosków urzędnicy szybko uporali się z krótkimi kolejkami.

W Częstochowie pierwszy wniosek nadesłany drogą elektroniczną trafił do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej już 52 minuty po północy. Do południa z takiej możliwości skorzystało blisko 140 osób. Kolejnych 470 osobiście pojawiło się w dwóch punktach MOPS.

– Z rana było trochę kolejek, ale w ciągu dnia zostały one rozładowane. Większość składających dziś wnioski to osoby korzystające z pomocy społecznej – powiedziała nam Olga Dergiel z częstochowskiego MOPS.

Około 500 osób w ciągu pierwszych kilku godzin funkcjonowania programu złożyło wnioski w Łodzi. Około 80 procent z nich uczyniło to drogą elektroniczną, zaledwie ok. setki osobiście przyszło złożyć osobiście do jednego z 271 przyjmujących je punktów.

- Wydajemy już pierwsze decyzje – chwali się Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi. Jak dodaje pierwsze świadczenia powinny być wypłacone pod koniec kwietnia.

Podobnym zainteresowaniem cieszyło się 500 plus w Krakowie. Przed południem liczba złożonych tam wniosków wynosiła ok. 500, z czego ponad 300 drogą elektroniczną.

- Wniosków przybywa z godziny na godzinę, bo rodzice dzieci uczęszczających do miejskich szkół i przedszkoli mogą składać je w tych placówkach. Poza tym jest też możliwość, by wniosek odebrał pracownik socjalny od rodziny, która ma pod swoją opieką – powiedziała Joanna Dubiel z biura prasowego krakowskiego magistratu. Jak dodała, wybierający drogę elektroniczną mieszkańcy Krakowa korzystają przede wszystkim z platformy ePUAP.

Czytaj całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA