REKLAMA

Pikieta Partii Razem przed siedzibą radiowej Trójki

  • Autor: PAP
  • 10 grudnia 2016 16:47
Pikieta Partii Razem przed siedzibą radiowej Trójki Partia Razem zaapelowała do central związkowych o solidarność ze związkowcami z Polskiego Radia. (Fot. partia Razem/Twitter)

Kilkudziesięciu członków Partii Razem protestowało w sobotę (10 grudnia) przed siedzibą radiowej Trójki przeciwko zwolnieniom przewodniczących związku zawodowego programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia: Pawła Sołtysa i Wojciecha Dorosza.

Podczas pikiety odczytano list skierowany do zarządu Polskiego Radia, w którym Partia Razem domaga się natychmiastowego przywrócenia zwolnionych dziennikarzy-związkowców do pracy.

Mateusz Mirys powiedział podczas protestu, że zarząd PR nie miał prawa zwolnić z pracy dziennikarzy za działalność w związkach zawodowych, jako powód podając "wywieranie presji psychicznej" na zarząd, "stosowanie czarnego piar-u" oraz "destabilizowację pracy Zarządu oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu".

Partia Razem zaapelowała do central związkowych o solidarność ze związkowcami z Polskiego Radia.

We wtorek (6 grudnia) w liście otwartym do prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk-Żyły zwolnienie Pawła Sołtysa skrytykowała przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias. Napisała ona, że wyrzucenie z pracy lidera związku zawodowego, upominającego się o prawa pracownicze i elementarne wartości, jest nie do zaakceptowania.

Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła odpowiadając przewodniczącej Forum Związków Zawodowych oświadczyła, że Paweł Sołtys działał na szkodę Polskiego Radia, czym dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

- Aktywność Pawła Sołtysa w ostatnim czasie wykraczała daleko poza ramy możliwości działania związku zawodowego w oparciu o przepisy ustawy o związkach zawodowych i nosiła znamiona działalności politycznej, szkodzącej bezpośrednio Polskiemu Radiu. Nie można mówić o występowaniu w obronie praw pracowniczych, bo takie prawa nie były w Polskim Radiu naruszane. Paweł Sołtys działał na szkodę Polskiego Radia, czym dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych - oceniła Stanisławczyk-Żyła w wydanym w środę (7 grudnia) oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA