REKLAMA

Piłkarze z domów dziecka z nagrodami MSWiA

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 lipca 2016 15:29
Piłkarze z domów dziecka z nagrodami MSWiA W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ufundowało nagrody dla drużyny „Fair Play” (fot. MSWiA)

• IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 23-24 lipca 2016 r. na warszawskim stadionie Legii.
• W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ufundowało nagrody dla drużyny „Fair Play”, zawodników trzech zwycięskich drużyn, trenerów oraz opiekunów.

Najlepszą drużyną tych mistrzostw okazała się Rosja. Zespół z Francji zajął drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Polska. Puchar „Fair Play”, ufundowany przez szefa MSWiA, w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, trafił w ręce reprezentacji Estonii. 

W IV Mistrzostwach Świata wzięło udział 27 drużyn, czyli w sumie blisko 250 młodych piłkarzy. Zawodnicy reprezentowali różne strony świata m.in. Tajlandię, Pakistan, Japonię, Wietnam, Serbię, Hiszpanię, Finlandię,  Litwę, Niemcy, Holandię.

Czytaj też: Dialog społeczny w regionach znajdzie się w gestii wojewodów

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Współorganizatorami i partnerami inicjatywy byli m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Klub Legia Warszawa.

Turniej został uświetniony meczem towarzyskim Polska - Reszta Świata, w którym udział wzięli byli piłkarze zarówno polskich, jak i zagranicznych klubów. Na boisku wystąpili m.in. Siarhiej Alejnikau, Frank Verlaat oraz byli reprezentanci Polski: Radosław Majdan, Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Tomasz Kłos, Maciej Szczęsny i Dariusz Dziekanowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA