REKLAMA

Piotr Gliński: Opozycja ma duży kłopot z brakiem liderów

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2017 11:35
Piotr Gliński: Opozycja ma duży kłopot z brakiem liderów Wotum nieufności to wilcze prawo opozycji - mówi wicepremier (Piotr Gliński, fot.premier.gov.pl)

Każda demokracja potrzebuje atrakcyjnej opozycji, żeby Polacy mogli wybierać. Niestety mamy z tym kłopot w tej chwili - ocenił wicepremier Piotr Gliński.

• Polska opozycja ma duży kłopot związany z brakiem liderów i z brakiem pozytywnych propozycji dla społeczeństwa - ocenił Gliński.

• Podkreślił, że każda demokracja potrzebuje "mocnej merytorycznie" opozycji.

• Zdaniem wicepremiera działania Grzegorza Schetyny zapędziły go w kozi róg.

Wicepremier, minister kultury odniósł się w TVP Info m.in. do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny o możliwym złożeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.

"To wilcze prawo opozycji. Opozycja ma prawo korzystać z tego narzędzia konstytucyjnego. Myśmy też korzystali. Zobaczymy co merytorycznie, poza inwektywami i krzykami, będzie mógł zaprezentować Schetyna, bo dotychczas to głównie pamiętam go z tego, że ciągle nam groził, opowiadał, że będziemy siedzieć (...) i tak przez dwa lata" - powiedział Gliński.

Ocenił, że "na pewno polska opozycja ma duży kłopot z liderami, czy z brakiem liderów, z pozytywnymi propozycjami dla społeczeństwa". "Niby to nie jest nasz interes, ale mówiąc poważnie, to każda demokracja potrzebuje dobrej, mocnej merytorycznie, atrakcyjnej opozycji, żeby Polacy mogli wybierać. Niestety mamy z tym kłopot w tej chwili" - stwierdził Gliński.

Czytaj też: Zgorzelski: PSL nie przyłoży ręki do wniosku PO o odwołanie rządu Beaty Szydło

Zdaniem wicepremiera działania Schetyny zapędziły go w kozi róg. "Deklarował to, niestety wczoraj widzieliśmy tego skutki, że będzie potencjały zagraniczne głównie uwalniał. Także taki potencjał, owszem polski aczkolwiek mało demokratyczny, uwalniał na ulicach Polski i Warszawy. Myślę, że ta strategia ulica i zagranica zaprowadziła go w kozi róg i teraz ma duże kłopoty" - powiedział Gliński.

Schetyna ocenił w czwartek, że rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Zapowiedział, że jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłoszą w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Czytaj też: Obronimy rząd Beaty Szydło

Wicepremier nawiązał też do Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem. Zaznaczył, że spotkanie organizowane jest na tzw. ścianie wschodniej. "To jest wydarzenie, które odczarowuje stereotyp, że była jakaś Polska B, gorzej rozwijająca się niż reszta kraju. To jest też dowód na to, że urzeczywistnia się ten jeden z ważnych celów programowych, zrównoważonego rozwoju" - powiedział Gliński.

Jego zdaniem należy łączyć politykę, gospodarkę i kulturę. "To są rzeczy połączone. Współcześnie nie ma rozwoju bez politycznego podejścia całościowego. Kultura jest elementem rozwojowym gospodarki. Poziom gospodarczy wpływa także, jeżeli jest to mądrze organizowane, na rozwój kultury. Czasami poziom gospodarczy może dusić kulturę, (...) upraszczać, być negatywnym czynnikiem" - powiedział minister kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA