REKLAMA

Piotr Gliński: Podniesienie zarobków ludzi kultury jednym z priorytetów Ministerstwa Kultury

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2017 13:46
Piotr Gliński: Podniesienie zarobków ludzi kultury jednym z priorytetów Ministerstwa Kultury Regulację systemową zapowiadam na rok 2019 - powiedział wicepremier (Piotr Gliński, fot.twitter.com/MKiDN_GOV_PL)

Bardzo byśmy chcieli, żeby warunki pracy i płacy ludzi kultury zostały polepszone i na pewno w 2019 roku będziemy to realizowali, w 2018 - częściowo - zapowiedział na konferencji prasowej wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński.

W piątek (17 listopada) w MKiDN odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 2 lata działań ministerstwa kultury. Wicepremier Gliński, pytany przez dziennikarzy o strategię na kolejne lata mówił m.in. o podniesieniu zarobków ludzi kultury. "Jednym z priorytetów, którego realizację już rozpoczęliśmy, jest podniesienie zarobków ludzi kultury, poziomu materialnego ludzi kultury - nie tych twórców najwybitniejszych, bo oni z natury rzeczy pewnie zarabiają dobrze, ale wszystkich twórców i wszystkich ludzi, którzy wspierają twórców - obsługę techniczną, administracyjną, menadżerów kultury" - zaznaczył Gliński.

"Bardzo byśmy chcieli, żeby ich warunki pracy i płacy zostały polepszone i na pewno w 2019 roku będziemy to realizowali, w 2018 - częściowo" - doprecyzował szef MKiDN.

Czytaj też: Gliński: Więcej pieniędzy na szkoły artystyczne i podwyżki dla pracowników kultury

Jak mówił, w 2017 r. udało się podnieść wynagrodzenie "grupy najgorzej uposażonych". "Archiwiści otrzymali pewne podwyżki, bo jak mówię, to była grupa najgorzej zarabiająca. W tej chwili dbamy punktowo o te instytucje, w których jest najgorsza sytuacja i będziemy o to walczyć" - zadeklarował minister kultury. "Regulację systemową zapowiadam na rok 2019" - poinformował Gliński.

Minister kultury zwrócił uwagę, że "inne programy społeczne, absolutnie priorytetowe i ważne dla naszego społeczeństwa spowodowały, że nie we wszystkim moglibyśmy zrealizować oczekiwania, a także nasze cele i zadania". "Ja uważam, że jestem odpowiedzialny za to, żeby poprawić byt ludzi kultury" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tommy 2018-03-13 21:21:55
    No, jak widać najdzielniej walczył o przyznanie sobie premii rocznej w wysokości ponad 72 000 zł.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA