REKLAMA

Piotr Gliński: ważne jest pomaganie na odległość

  • Autor: PAP/KDS
  • 06 stycznia 2018 15:18
Piotr Gliński: ważne jest pomaganie na odległość Bardzo ważne jest pomaganie na odległość - podkreśla Gliński (fot. PTWP)

Bardzo ważne jest pomaganie na odległość. Polski rząd przeznacza na taką pomoc coraz większe kwoty – podkreśla wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

W niedzielę (7.01), o godz. 20 w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Koncert będzie transmitowany przez TVP2; w czasie jego trwania będzie prowadzona zbiórka SMS-owa dla ofiar wojny w Syrii.

Prof. Piotr Gliński pytany, czy ważne jest pomaganie na odległość, odpowiedział: - Jest to bardzo ważne, powinniśmy być aktywni i zaangażowani. Także polski rząd przeznacza na to coraz większe kwoty, mamy powołaną nową minister od tych spraw. Będziemy to także robili we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi.

Jak mówił, rząd podtrzymuje to, co robił do tej pory, czyli pomoc zagraniczną, pomoc na miejscu.

- Robimy m.in. już drugi taki koncert, ten pierwszy przyniósł efekty w postaci otwarcia chociażby kilku punktów pomocy, czy świetlic środowiskowych w Aleppo dla dzieci ulicy - podkreślił minister kultury.

MKiDN poinformowało, że podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka SMS-owa dla ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. W trakcie trwania koncertu widzowie będą mogli wysłać SMS-a o treści SYRIA na nr 72052.

- Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć wysyłając SMS-y w trakcie trwania transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas - zachęca resort kultury.

Organizatorami koncertu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska, Caritas Polska i Muzeum Łazienki Królewskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA