REKLAMA

Piotr Wiślicki do prezydenta i wicepremiera: Dziękuję za krytykę wystąpień ksenofobicznych

  • Autor: PAP/AT
  • 14 listopada 2017 13:42
Piotr Wiślicki do prezydenta i wicepremiera: Dziękuję za krytykę wystąpień ksenofobicznych Piotr WIślicki podziękował Andrzejowi Dudzie i Piotrowi Glińskiemu (Andrzej Duda, fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Panie prezydencie, panie premierze chciałem podziękować za słowa o krytyce, o sprawie wystąpień ksenofobicznych, rasistowskich i antysemickich - powiedział Piotr Wiślicki, szef Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce do prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego

Wiślicki podziękował prezydentowi i wicepremierowi podczas otwarcia wystawy "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" w ŻIH.

"Panie prezydencie, panie premierze w imieniu własnym - jak i myślę społeczności żydowskiej - chciałem bardzo podziękować za słowa, które wczoraj padły z ust panów o krytyce, o sprawie wystąpień ksenofobicznych, rasistowskich i antysemickich" - mówił. Podkreślił, że dzięki temu on i jego rodzina czują się bardziej bezpieczni. "Za to wam panowie bardzo, bardzo dziękujemy" - dodał.

Jak mówił Wiślicki "ludzi dobrej woli jest więcej i bardzo wierzę w to (...), że niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, religii, politycznych zapatrywań my wspólnie możemy jeszcze zadziwiać świat".

W poniedziałek (13 listopada) prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie) oświadczył, że w Polsce nie ma miejsca ani zgody na ksenofobię, "chorobliwy nacjonalizm", antysemityzm. Stwierdził, że podczas obchodów święta 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości doszło do incydentu wywołanego, jak to określił, przez "osoby nieodpowiedzialne", które niosły transparenty wypaczające znaczenie polskiego patriotyzmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA