REKLAMA

Piotrowski: Nie będzie znaczących podwyżek cen energii

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 15:53
Piotrowski: Nie będzie znaczących podwyżek cen energii Nie przewidujemy żadnych znaczących podwyżek cen energii - zapewnił w Sejmie wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski. (Fot. Shutterstock.com)

Nie przewidujemy żadnych znaczących podwyżek cen energii - zapewnił w Sejmie wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski.

Piotrowski odniósł się do pytania posła PO Andrzeja Czerwińskiego, który - powołując się na medialne doniesienia - pytał, czy w przyszłym roku będzie "radykalnie" zwiększona cena energii elektrycznej. Jak mówił, mogłoby na to wpłynąć m.in. "obciążanie" wytwórców energii kosztami restrukturyzacji górnictwa.

Piotrowski - podkreślając, że jest to okazja do wyjaśnienia "zmyśleń", które pojawiły się w mediach - zapewnił, że resort nie przewiduje żadnych "znaczących" podwyżek cen energii.

Czytaj też: MŚ: Średnia podwyżka cen za wodę wyniesie ok. 2,5 zł miesięcznie na rodzinę

Jego zdaniem zaangażowanie firm energetycznych w restrukturyzację kopalń nie tylko nie przełoży się na podwyżki cen, ale wręcz przeciwnie - w okresie średnio i długoterminowym - doprowadzi do ich ustabilizowania, do tego, "że obywatele nie będą musieli się zastanawiać i codziennie sprawdzać, co dzieje się na rynkach energii". A te jak - dowodził - ze względu na zmiany cen na rynkach surowcowych, w wyniku np. działań spekulacyjnych, są niestabilne.

Jego zdaniem struktura wiążąca energetykę z węglem, który "jest naszym naturalnym surowcem", izoluje nas od wahań.

Jak tłumaczył, w strukturze integracji pionowej, czyli energetyce opartej na własnym surowcu, koszty węgla przestają mieć znaczenie dla kosztów energii. Jego zdaniem dzięki integracji pionowej można racjonalnie planować i poprawić efektywność sektora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-10-05 20:59:02
    Ale bogaty facet. Chyba odziedziczył jakieś kopalnie złota. Tchórzewski stwierdził że potrzebuje 130 miliardów PLN na gigabloki węglowe i ani się obejrzał jak partyjny kolega mu je przynosi. Może pan Piotrowski przedstawi skąd weźmie tyle szmalu? Jak taki bogaty to może sfinansuje także plan Morawieckiego. Swoją drogą to największa wpadka wszystkich rankingów bogaczy (Forbes itp.)- przeoczyć takiego krezusa to naprawdę żenadaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA