REKLAMA

PiS apeluje o niezwoływanie wyjazdowego posiedzenia komisji zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 12 października 2017 18:01
PiS apeluje o niezwoływanie wyjazdowego posiedzenia komisji zdrowia Debata na temat sytuacji w służbie zdrowia (fot. Ryszard Petru/twitter)

Posłanka PiS, wiceszefowa sejmowej komisji zdrowia Joanna Kopcińska zaapelowała do posłów zasiadających w komisji o to, aby rozważyli odwołanie piątkowego (13 października) wyjazdowego posiedzenia ws. protestujących lekarzy rezydentów. Jednocześnie poprosiła rezydentów, żeby skorzystali z oferty rządu.

"Wsłuchując się w prośby i postulaty lekarzy rezydentów, którzy dzisiaj apelują o to, aby nie odbywała się wyjazdowa komisja zdrowia, proszę posłów zasiadających w sejmowej komisji zdrowia, aby rozważyli odwołanie jutrzejszego wyjazdowego posiedzenia" - mówiła Kopcińska.

"Rezydentów zapraszam i proszę o to, aby skorzystali z oferty pani premier Beaty Szydło, ta oferta jest cały czas aktualna" - dodała.

Jarosław Biliński z Porozumienia Rezydentów OZZL, pytany w czwartek o planowane na piątek wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, które ma odbyć się w szpitalu, gdzie protestują młodzi lekarza, powiedział, że nie sądzi, by był to dobry pomysł. "Wciąganie osób, które są w naprawdę złej kondycji i głodują, w walkę polityczną, chyba nie jest tym, czego byśmy chcieli. Oczywiście nie mamy na to wpływu, nie wiem, jak to się rozwinie. Nie sądzimy, że jest to dobry pomysł, ale jeżeli odbędzie się taka komisja, to oczywiście będziemy brać w niej udział" - zapowiedział.

Rezydenci prowadzą protest głodowy od 2 października. W sobotę planowane są pikiety poparcia dla nich - w Warszawie i innych miastach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA