REKLAMA

PiS będzie chciało zemsty?

  • Autor: AT
  • 29 października 2015 01:33
PiS będzie chciało zemsty? - Nie będziemy dążyć do zemsty - deklarował Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników wyborów (fot.wybierzpis.org.pl)

Choć Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników wyborów zapowiadał, że PiS nie będzie dążyć do zemsty i chce iść wspólną drogą nie wiadomo, czy rzeczywiście te deklaracje zostaną spełnione.

Nawet gdyby liderzy PiS rzeczywiście mieli wolę zakończenia polskiej zimnej wojny, którą sami wszak rozpętali, i tak mogą nie zdołać wcielić swych zamiarów w czyn. Znajdą się bowiem pod presją nastrojów i oczekiwań we własnym obozie - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Zarówno część radykalnych wyborców, jak i funkcjonariuszy aparatu partyjno-medialnego będzie się domagać czystek i zemsty. Będzie naciskać, by wyrzucić z telewizji uprzykrzonego Tomasza Lisa i wszystkich, którzy mieli czelność krytykować Prezesa Tysiąclecia. By obsadzić stanowiska kierownicze w mediach publicznych. By wsadzić za kratki kilku szczególnie znienawidzonych przedstawicieli PO. By jak najszybciej usunąć z urzędów platformianych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - czytamy w "GW".

Poseł Andrzej Jaworski już zapowiada, że będzie chciał doprowadzić do referendum w sprawie odwołania prezydenta Gdańska. Posłanka Krystyna Pawłowicz wzywa do jakiejś "reakcji" wobec Trybunału Konstytucyjnego. Krzysztof Czabański, PiS-owski aparatczyk od mediów, dawniej udający "publicystę", a teraz już poseł, zapowiada trzęsienie ziemi w państwowych telewizjach i stacjach radiowych - donosi "GW".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • EWA 2015-10-30 12:17:21
    dlaczego ktos kto pisal ten artykul nie podpisal sie - jedno jest pewne, ze ktos piszacy go ziaja jak Bazyliszek na PiS i na wszystko co Polskie! szkoda komentarzy dla takiego tonu i tchorzostwa! ale i tak przestepcy musza odpowiedziec za ustawy pod wlasne dyktando dla siebie za ludzi na bruku i moze konfiskata porobionych majatkow!?
  • MOMO 2015-10-30 08:44:41
    TO SIĘ NIE NAZYWA ZEMSTA TO BĘDZIE REWANŻ I WYCINKA WATAHY.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA