REKLAMA

PiS chce nowej ordynacji wyborczej

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2016 07:34
PiS chce nowej ordynacji wyborczej Obecnie 460 posłów wybieranych jest w systemie proporcjonalnym, tzn. podział mandatów dokonuje się odpowiednio do liczby zebranych głosów (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

PIS szykuje zespół, który zajmie się reformą prawa wyborczego. Może zmienić się sposób wyłaniania posłów - informuje "Rzeczpospolita".

Według wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PIS Ryszarda Terleckiego, zespół będzie złożony z posłów i ekspertów i ma pracować nad "zbliżeniem ordynacji do propozycji Klubu Kukiz'15". Oznaczałoby to wprowadzenie w wyborach do Sejmu systemu mieszanego.

Obecnie 460 posłów wybieranych jest w systemie proporcjonalnym, tzn. podział mandatów dokonuje się odpowiednio do liczby zebranych głosów. System mieszany oznaczałby podział posłów na dwie pule. Pierwsza byłaby wybierana w systemie proporcjonalnym a druga w jednomandatowych okręgach wyborczych

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA