REKLAMA

PiS dla seniorów: darmowe leki i wyższe emerytury

  • Autor: PAP
  • 15 października 2015 17:50
PiS dla seniorów: darmowe leki i wyższe emerytury PiS oferuje starszym Polakom bezpłatne leki, wyższe emerytury oraz większy dostęp do aktywności kulturalnej (fot. flickr.com/ myca28)

Beata Szydło podczas spotkania z seniorami w Makowie Mazowieckim mówiła o propozycjach PiS dotyczących osób starszych.

Szydło zaznaczyła, że PiS ma projekty ustaw dotyczące kwestii istotnych dla seniorów. - Które chcielibyśmy wprowadzić w życie wtedy, kiedy obdarzycie nas swoim zaufaniem, kiedy będziemy mogli rządzić, kiedy będziemy mogli brać odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce - powiedziała Szydło zwracając się do uczestników spotkania.

Darmowe leki dla osób po 75. roku życia

PiS proponuje, aby zagwarantować osobom po 75. roku życia darmowe leki. Jak podkreślała Szydło "to jest dzisiaj bolączka wielu polskich seniorów, że nie stać ich na wykupienie leków". Ważne jest - dodała - aby ten problem rozwiązać. Kolejną propozycją są zmiany w systemie opieki zdrowotnej tak - zaznaczyła Szydło - żeby osoby starsze nie musiały miesiącami, czy latami czekać na konieczny zabieg, czy operację, czy wizytę u specjalisty.

Ponadto mówiła o wzroście emerytur (jedną z propozycji PiS jest m.in. zmiana zasady waloryzacji emerytur, zwłaszcza najniższych świadczeń z procentowej na mieszaną, by wspomóc najuboższych seniorów) oraz o ułatwieniu osobom starszym dostępu do aktywności kulturalnej, żeby nie czuły się wykluczone z tej sfery.

Seniorzy mają prawo do godnego życia

- Polskie państwo powinno wypracować taki model, który pozwoli (...) na to, żeby seniorzy mieli możliwość takiego normalnego, godnego życia, poczucia szacunku, poczucia tego, że po latach ciężkiej pracy, służby, mają życie, które jest godne, są szanowani, czują się bezpiecznie - powiedziała Szydło na spotkaniu.

Dodała, że wiele osób starszych, które ciężko pracowały przez wiele lat, dzisiaj boryka się z problemami polegającymi na tym, "że ich dochody, emerytury, renty są tak niskie, że nie stać ich na to, żeby kupić leki, opłacić rachunki i jeszcze mieć poczucie godnego życia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mmm 2015-10-29 13:59:20
    PIS u żłoba ale o darmowych lekach dla seniorów nawet się nie zająknęli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA