REKLAMA

PiS: dobra zmiana w kształceniu zawodowym

  • Autor: bad
  • 21 marca 2016 19:54
PiS: dobra zmiana w kształceniu zawodowym Kształcenie zawodowe powinno być tak samo ważne dla systemu oświaty, jak i dla gospodarki. Fot. MEN

– Prosimy te środowiska i te samorządy, które wypracowały sobie już pewne modele funkcjonujące w skali mikro, żeby podzieliły się z nami tą wiedzą i miały swój udział w tworzeniu dobrej zmiany w kształceniu zawodowym – powiedziała wiceminister edukacji Teresa Wargocka podczas mazowieckiej debaty oświatowej.

W czasie spotkania rozmawiano m.in. o obecnie funkcjonujących regulacjach prawnych dotyczących szkolnictwa zawodowego, jego połączeniu z potrzebami rynku pracy oraz dostosowaniu do potrzeb pracodawców.

Czytaj też: MEN przygotowuje rewolucję w pracy szkół zawodowych

We wstępie do debaty przedstawione zostały obecnie funkcjonujące przepisy, na podstawie których szkoły organizują kształcenie w określonych zawodach. Szczególną uwagę poświęcono regulacjom dotyczącym dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Uczestnikom przedstawiono analizę struktury szkolnictwa zawodowego w województwie mazowieckim oraz najpopularniejsze zawody, w których kształcą szkoły z tego terenu.

– Chciałabym bardzo wyraźnie podkreślić, że jest teraz właściwy czas na to, żeby kształcenie zawodowe było tak samo ważne dla systemu oświaty, jak i dla gospodarki – powiedziała wiceminister edukacji. – Musimy być w tym zakresie partnerami. Musimy sobie uświadomić, że szkoła zawodowa nigdy nie będzie dobrą szkołą bez współpracy z pracodawcami, a gospodarka nigdy nie będzie miała dobrego pracownika i dobrze zorganizowanego kształcenia zawodowego bez edukacji – dodała Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN.

Podczas siedleckiego spotkania zaprezentowane zostały także efekty realizacji działań w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 w województwie mazowieckim. Omówiono również działania zaplanowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do realizacji w nowej perspektywie finansowej w latach 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA