REKLAMA

PiS forsuje szybkie uregulowanie gier hazardowych

  • Autor: PAP/GP
  • 27 stycznia 2016 15:20
PiS forsuje szybkie uregulowanie gier hazardowych - Państwo musi pokazać wolę uszczelnienia systemu i wolę ochrony polskiego kapitału - mówi poseł PiS. (fot.Thomas Hawk/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

· Rynek gier hazardowych wymaga uregulowania - ocenił w środę w Sejmie Wiesław Janczyk (PiS).
· Poseł wskazywał też na potrzebę lepszych metod ściągania podatków w Polsce.

- Zostaje jeszcze do podniesienia problem regulacji rynku gier hazardowych, pozostawiony od czasów afery hazardowej prawie całkowicie bez regulacji. Około 120 tysięcy maszyn, jednorękich bandytów do gry pracuje dzisiaj, jak mówią, bez opodatkowania. To skandal. Prawdziwa spuścizna rządów PO i w konsekwencji uszczuplenie dochodów państwa na kwotę porównywalną ze spodziewanym dochodem z tytułu podatku od marketów, kwotę co najmniej 2 mld (złotych) - mówił poseł PiS podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej na 2016 r.

- Wierzę w to, że minister finansów(...) i ludzie, którzy pracują w poszczególnych komisjach (sejmowych - red.) i w komisji finansów, w podkomisji stałej komisji finansów ds. systemu podatkowego, Najwyższa Izba Kontroli (...) stworzą warunki do tego, żeby w naszym kraju nie można było oszukiwać, zakładając krótkoterminowo podmioty, działając w ramach zorganizowanej przestępczości światowej, europejskiej - zaznaczył. Zastrzegł, że to nie jest oskarżenie rzucane pod adresem małych i średnich firm.

- To jest uniwersalny problem w ramach Europy, ale taki, z którym można i trzeba się zmierzyć - dodał.

Jak mówił, państwo musi przestać się bać przestępców gospodarczych.

Przeczytaj o zmianie w PO, nowy lider partii w Parlamencie Europejskim.

- Państwo musi pokazać wolę uszczelnienia systemu i wolę ochrony polskiego kapitału i polskich firm. Do tej pory państwo nie robiło tego w wystarczającym stopniu. (...) Nie kradnie większość, kradnie mała grupa. Nie można dopuszczać do tego, żeby przedsiębiorca - mały i średni - był nękany za tę grupę niekończącymi się kontrolami trwającymi lata. Państwo ma być przyjazne dla obywateli. I ten budżet jest ilustracją formułowania się państwa przyjaznego dla obywateli i dla rodzin - podkreślił Janczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sonia1940 2016-01-28 10:28:46
    Jak to się stało, p.Schetyna, że byliście tyle u władzy, a nie opodatkowali żeście jednorękich bandytów i innych gier, a zabieraliście matkom mającym opiekę nad chorymi dziećmi. czy to nie zakrawało na korupcję????



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA