REKLAMA

PiS, godziny karciane: Zamiast likwidować lepiej dobrze zapłacić

  • Autor: AT
  • 21 listopada 2015 10:30
PiS, godziny karciane: Zamiast likwidować lepiej dobrze zapłacić - Likwidowanie godzin karcianych to coś, co pogłębi dysproporcje społeczne - uważa była minister Katarzyna Hall (fot.fotolia)

- PiS zapowiada likwidację "godzin karcianych". To 23 mln godzin rocznie, które nauczyciele dodatkowo poświęcają uczniom. Stracą dzieci - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Godziny karciane" to w największym skrócie dodatkowe godziny przeznaczone na pracę indywidualną z uczniami - z tymi szczególnie zdolnymi albo potrzebującymi specjalnego wsparcia. Miałyby one zniknąć już od przyszłego roku szkolnego. Wielu cytowanych przez gazetę nauczycieli uważa, że zamiast je likwidować, lepiej byłoby za nie dobrze zapłacić.

- Jestem za tym, by ich nie likwidowano, ale by zapłacono za nie uczciwie. Ich likwidacja nie sprawi, że zrezygnuję z prowadzenia zajęć wyrównawczych, przygotowań do konkursów, koła dziennikarskiego, konsultacji. Ale dlaczego mam pracować za darmo? - pyta w "GW" Małgorzata Sapkowska z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp.

- Ich likwidowanie to coś, co pogłębi dysproporcje społeczne, bo biednych samorządów nie będzie stać na dopłacanie do dodatkowych zajęć. Chyba że zwiększymy subwencję oświatową, ale o tym na razie nikt nie mówi - dodaje była minister edukacji Katarzyna Hall.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA