REKLAMA

PiS: Konsultacje ws. metropolii warszawskiej traktujemy poważnie

  • Autor: aw/PAP
  • 25 kwietnia 2017 10:59
PiS: Konsultacje ws. metropolii warszawskiej traktujemy poważnie Czy warszawa się powiększy? (fot.pixabay)

W ten weekend zakończyły się konsultacje społeczne wokół projektu metropolii warszawskiej.

Do końca tygodnia powinniśmy poznać wyniki konsultacji ws. projektu dotyczącego metropolii warszawskiej i wtedy będziemy proponowali dalsze działania - zaznaczył we wtorek (25 kwietnia) poseł PiS Jacek Sasin.

Według niego, konsultacje zakończyły się sukcesem frekwencyjnym.

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt PiS ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin. Przeciwko projektowi ustawy ws. metropolii warszawskiej protestowali politycy opozycji, w tym PO, Nowoczesnej i PSL. W niedzielę zakończyły się organizowane przez PiS w podwarszawskich gminach konsultacje społeczne ws projektowanych rozwiązań.

"W ten weekend zakończyliśmy konsultacje społeczne wokół tego projektu, tego pomysłu na metropolię warszawską. Analizujemy w tej chwili wyniki tych konsultacji one zakończyły się sukcesem frekwencyjnym, bo ponad 70 tys. osób wypełniło tą ankietę internetową. Do tego spływają w tej chwili te ankiety papierowe, które również były wypełniane w obecności wolontariuszy, którzy prowadzili takie bezpośrednie konsultacje z mieszkańcami" - powiedział Sasin w radiowej Trójce.

Zapowiedział, że wypowiedzi mieszkańców poddane zostaną analizie. "I na tej podstawie będziemy proponowali dalsze działania. Poważnie te konsultacje traktujemy i oczywiście każda możliwość jest w tej chwili otwarta" - powiedział poseł PiS.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA