REKLAMA

PiS na prowadzeniu, Nowoczesna goni PO. Zobacz wyniki najnowszego sondażu

  • Autor: Polskie Radio
  • 04 listopada 2015 11:46
PiS na prowadzeniu, Nowoczesna goni PO. Zobacz wyniki najnowszego sondażu Poparcie dla partii się zmienia. fot. Adrian Grycuk. wikipedia.org

Rośnie poparcie dla Nowoczesnej Ryszarda Petru, podobnie zyskuje Kukiz'15. Sytuacja PSL wygląda coraz gorzej. Lider się nie zmienia - to PiS. Przedstawiamy wyniki najnowszego sondażu IBRiS.

Jak wynika z najnowszego badania partia Jarosława Kaczyńskiego ma 36 proc. poparcia (bez zmian w porównaniu z wcześniejszym sondażem). Najbliżej formacji tworzącej nowy rząd uplasowała się Platforma Obywatelska. Swoje sympatie dla niej deklaruje 19 proc. badanych. To o trzy punkty procentowe mniej niż w ostatnim pomiarze.

Na trzecim miejscu plasuje się Nowoczesna z poparciem na poziomie 12 proc. (wzrost o 6 punktów procentowych). Duży wzrost poparcia notuje także komitet Kukiz’15. Według najnowszego sondażu swoje sympatie dla ruchu Pawła Kukiza wyraża 10 proc. badanych. To o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu.

Partia RAZEM w sejmie

W sondażu IBRiS wzrost poparcia notuje również Partia Razem - 5 proc. (wzrost o 4 punkty procentowe).

Duży spadek poparcia - według sondażu - notuje Zjednoczona Lewica. Sympatię dla koalicji deklaruje 6 proc. badanych. To o pięć punktów procentowych mniej niż przed dwoma tygodniami. Sondażowe spadki notuje także PSL. Poparcie dla partii Janusza Piechocińskiego spadło o dwa punkty procentowe i wynosi - 4 proc.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony w dniach 30-31 sierpnia, na zlecenie Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WYBORCA 2015-11-04 21:24:39
    Jakiekolwiek sojusze lub współpraca z PSL odbije się spadkiem poparcia wyborców. PSL to partia,która wielokrotnie kompromitowała siebie i swoich wyborców. Wystarczy!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA