REKLAMA

PiS nie realizuje tego, co obiecał górnikom?

  • Autor: PAP/JS
  • 14 kwietnia 2016 18:12
PiS nie realizuje tego, co obiecał górnikom? (Fot.: PTWP, Krzysztof Kusz)

Brak dialogu, brak inwestycji w kopalniach, plany "wyciszania kopalń", za którymi kryje się prawdopodobnie zamiar ich likwidacji - to zarzuty stawiane przez śląskich posłów PO rządowi PiS.

Jak mówili podczas konferencji prasowej w Katowicach Danuta Pietraszewska, Paweł Bańkowski i Krzysztof Gadowski, jest duży rozdźwięk między obietnicami Prawa i Sprawiedliwości składanymi w sprawach górnictwa podczas kampanii wyborczej z tym, co rząd tej partii zrobił w tej sprawie od objęcia władzy. "Dlatego mówimy: sprawdzam" - oświadczył poseł Gadowski, który zasiada w sejmowej komisji energii i Skarbu Państwa.

"Główny zarzut to brak dialogu, o czym piszą do nas górnicy. To jest to tzw. wyciszanie w kontekście braku inwestycji na kopalniach, w kontekście dialogu, rozmów i konkretnych informacji płynących do górników. Generalnie - jest sprzeczność między tym, co było deklarowane, a tym, co dotychczas zostało zrobione" - dodał.

Czytaj też: Górnictwo: Tchórzewski podkreśla, że stawką jest 100 tys. miejsc pracy

"Jak myśmy mówili o wygaszaniu, to PiS interpretował to jednoznacznie, że to jest likwidacja kopalń, i uważał, że to doprowadzi do likwidacji. Teraz się to nazywa jeszcze bardziej eufemistycznie - wyciszanie" - powiedziała poseł Pietraszewska. Przypomniała deklaracje PiS z kampanii, że nie pozwoli na utratę miejsc pracy w górnictwie.

"To teraz jaki jest plan ratowania tych miejsc, a jeżeli nie tych, to jak przygotowane są miasta, żeby zaoferować ludziom inne miejsca pracy, niż te, które mieli dotąd? Myśmy jednak coś pokazali, tutaj nie ma jasno sformułowanego planu osłonowego" - mówiła Pietraszewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA