REKLAMA

PiS wskrzesi gminne fotoradary?

  • Autor: PAP/JS
  • 21 stycznia 2016 08:18
 PiS wskrzesi gminne fotoradary? Część fotoradarów może znów zacząć działać pod egidą Głównej Inspekcji Transportu Drogowego (fot. Karolina Kabat/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

PiS rozważa częściowe cofnięcie reformy likwidującej samorządowe przyrządy do mierzenia prędkości - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Część fotoradarów może znów zacząć działać pod egidą Głównej Inspekcji Transportu Drogowego - pisze "DGP".

Wraz z nowym rokiem liczba różnego rodzaju instalacji na drogach zmalała o połowę. Poprzedni rząd PO-PSL zdecydował o odebraniu strażnikom miejskim i gminnym kompetencji rejestrowania wykroczeń drogowych za pomocą tych urządzeń.

PiS jest zdania, że reforma poszła o krok za daleko. Jak ustalił "DGP", w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz w resorcie spraw wewnętrznych i administracji trwają już analizy nad przywróceniem części urządzeń do działania

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2016-01-29 00:12:43
    Ciągle się pisało o zarabianiu, a wcale o bespieczeństwie. Dziwię się gminom. Na drogach wewnętrznych przed przejściem dla pieszych, a szczególnie przy szkołach i przystankach autobusowych, umieszczony powinen być znak garby i pobudowanie odpowiednich poprzecznych garbów na drogach. Zmusi to kierowców do mocnego zwalnienia i przeszkodzi, by idioci mordowali ludzi na przejściach. czy przystankach.
  • sluminski 2016-01-21 17:54:36
    Dziwi to kogoś? Reforma była pisana na kolanie w wyborczym amoku, teraz jak kurz opadł i się kapnęli ile tracą, trzeba naprawić błędy. Ja się im nie daję, może i płacę, ale punktów sobie nie daje wlepiać - pozbywam się niechcianych zdjęć na portalu punkciki.com :) oni mają kasę, ja mam spokój i jeszcze sobie ktoś zarobi!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA