REKLAMA

PiS z większością konstytucyjną wśród biedniejszych Polaków

  • Autor: GP
  • 03 października 2017 08:10
PiS z większością konstytucyjną wśród biedniejszych Polaków Lider PiS Jarosław Kaczyński nie raz podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość odwołuje się do idi sprawiedliwości społecznej. (fot.:PiS/pis.org.pl)

Formacja Jarosława Kaczyńskiego ma wysokie poparcie wśród najmniej zarabiających. Wynik to nawet 60 proc. PO z drugiej strony wśród ubogich jest słabo reprezentowana i popierana.

Jak donosi wtorkowe wydanie "Faktu", osoby o niższych zarobkach w Polsce są o wiele bardziej skłonne oddać wyborczy głos na formację Jarosława Kaczyńskiego. Z sondażu zleconego przez wydawcę gazety wynika, że "gdyby w wyborach głosowały jedynie rodziny z dochodem do 1000 złotych na osobę, to PiS miałoby większość konstytucyjną (60 proc.). Drugie miejsce zająłby ruch Kukiz'15 (16 proc.), a podium uzupełniłoby PSL (10 proc.) "

Poparcie dla głównej formacji opozycyjnej w tak skonstruowanej próbie badawczej jest bardzo niskie. PO znalazłaby się dopiero na czwartym miejscu zestawienia partii, z wynikiem poniżej 10 proc.

Wśród wyborców zarabiających 1000 do 2000 zł na osobę PiS uzyskałoby 48 proc. głosów, PO 21 proc., a Kukiz'15 12 proc. Czym zbliżamy się do trendów dominujących w zestawieniach politycznych całego polskiego społeczeństwa.

Z ostatnich sondaży ogólnospołecznych też wynika dobra pozycja Prawa i Sprawiedliwości. Polacy jako formacja w badaniu z 2 października popierają PiS aż w 43 proc. Więcej o tym badaniu przeczytasz tutaj.

Opozycja we wrześniu komentowała dobre sondaże dla partii rządzącej. W stacji RMF FM zrobił to np. Rafał Trzaskowski (PO). Polityk nie ukrywał, że widzi w poparciu PiS działanie propagandy, choć nie uciekał też od złej sytuacji opozycji.

- Polakom trzeba uzmysłowić, że alternatywą dla bycia poza Unią albo na marginesie Unii jest ta geopolityczna szara strefa, która prowokowała natarczywość i agresywność naszych najbliższych sąsiadów. Wtedy będą wstanie ocenić, która alternatywa jest dla Polski ważniejsza - stwierdził poseł PO.

Według Trzaskowskiego przyczyną dobrych sondaży jest znakomita koniunktura gospodarcza, najlepsza od wielu lat, a Polakom żyje się lepiej.

- To nie są dobre wiadomości dla PO, ale i Nowoczesnej. I nie ma co tego ukrywać. To powinno nas mobilizować do działania jeszcze bardziej. Opozycja powinna jeszcze mocniej pracować nad programem i komunikacją, bo taki jest sygnał od naszych wyborców - powiedział polityk.

Najnowsze sondaże zobaczysz w naszej dedykowanej badaniom zakładce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA