REKLAMA

PiS żąda zaprzestania wykorzystywania logotypu i nazwy partii przez firmę Brandweb

 • Autor: PAP/JS
 • 05 lipca 2017 19:24
PiS żąda zaprzestania wykorzystywania logotypu i nazwy partii przez firmę Brandweb PiS w dokumencie skierowanym do firmy Brandweb wezwało do usunięcia logotypu partii z informacji o dotychczasowych klientach firmy. (fot. prn sc)

Prawo i Sprawiedliwość zażądało w piśmie opublikowanym na Twitterze i skierowanym bezpośrednio do firmy Brandweb zaprzestania wykorzystywania przez nią logotypu i nazwy Prawa i Sprawiedliwości. PiS chce, żeby Brandweb umieściło odpowiednie oświadczenie na swojej stronie internetowej.

W ubiegły czwartek firma Brandweb opublikowała na swoim profilu na Facebooku grafiki odnoszące się do kampanii reklamowej sklepów Lidl. Na grafikach tych znajduje się m.in. paczka cukru z podobizną jeża podpisana hasłem "Słodki jeżu", cytryny opatrzone hasłem "Jezus cytrus", czy pęk marchwi podpisany "Z marchwi wstał".

PiS w dokumencie skierowanym do firmy Brandweb wezwało do usunięcia logotypu partii z informacji o dotychczasowych klientach firmy.

"Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie korzystało z Państwa usług ani w żaden inny sposób z Państwem nie współpracowało (z Państwa usług korzystał incydentalnie, jednorazowo Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - nie partia, co profesjonalny podmiot bez trudu winien prawnie rozróżniać (...)" - czytamy w piśmie opublikowanym na Twitterze.

PiS wezwało Brandweb również do złożenia oświadczenia, w którym firma miałaby podkreślić, że PiS nigdy nie było klientem spółki, a prezentowanie odmiennej informacji wynikało "z nieuprawnionego i nieuzasadnionego działania spółki, za co zarząd spółki wyraża ubolewanie".

PiS chce, by Brandweb umieściło oświadczenie na swojej stronie internetowej w głównej zakładce; miałoby ono być widoczne nieprzerwanie przez 5 dni od dnia doręczenia wezwania.

Partia zastrzegła w piśmie skierowanym do Brandweb, że jeśli firma nie zamieści wspomnianego oświadczenia, wówczas sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego, bez kolejnych wezwań.

Pismo zostało podpisane przez dyrektora organizacyjnego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Sobolewskiego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Korekta 2017-07-06 14:30:04
  Do Wrocławianin: nie psuj człowieku opinii ,,Wrocław iani nom,". Brak smaku całkowity!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111!!!!!!!!!!
 • Wrocławianin 2017-07-06 10:38:01
  to zart spoza już granicy dobrego smaku.nie doszukujmy się obrazania uczuć choć zgłosić iż to się nie podoba - jest jaknajbardziej na miejscu...
 • Kurka domowa 2017-07-05 22:52:58
  ta obca firma obraża uczucia religijne Polaków, będziemy domagać się przyzwoitego zachowania a i o odszkodowanie też będziemy występować...zaczęliśmy zbieranie podpisów...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA