REKLAMA

PiS złożył najwięcej projektów ustaw, Nowoczesna żadnego. Co z resztą klubów?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 13:12
PiS złożył najwięcej projektów ustaw, Nowoczesna żadnego. Co z resztą klubów? Barbara Dolniak z Nowoczesnej twierdzi, że "przygotowanie dobrych projektów trwa". (fot. facebook)

· Kluby parlamentarne, a liczba złożonych projektów ustaw.
· Liderem Prawo i Sprawiedliwość.
· Nowoczesna bez żadnego projektu.

Wirtualna Polska sprawdziła, które kluby parlamentarne złożyły najwięcej projektów ustaw. Liderem zestawienia jest Prawo i Sprawiedliwość. Posłowie partii rządzącej skierowali do laski marszałkowskiej 35 projektów ustaw. Do tej liczby można jeszcze doliczyć 10 dokumentów gabinetu Beaty Szydło, za którym stoi PiS.

Jak wynika z danych WP.pl, po trzy projekty ustaw złożyli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz ruchu Kukiz'15, tylko jeden – Platforma Obywatelska. Jak informuje portal, największa partia opozycyjna nie jest jednak najgorszym klubem parlamentarnym, jeśli chodzi o merytoryczną pracę w Sejmie. Stawkę zamyka Nowoczesna. Posłowie partii Ryszarda Petru nie złożyli jeszcze żadnego projektu.

- Przygotowanie dobrych projektów trwa. Najpierw trzeba stworzyć dobre przepisy, a potem skonsultować je z właściwymi gremiami, których rozstrzygnięcie dotyczy – mówiła Wirtualnej Polsce Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu z Nowoczesnej. I dodaje, że jej klub funkcjonuje dopiero drugi miesiąc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wlkp 2017-01-13 14:38:00
    I z czego PiS się cieszy? Już dawno NIKT W POLSCE nie nadąża choćby z czytaniem tych ustaw, a co dopiero ze stosowaniem ich na co dzień. Jak to kiedyś powiedział pewien mędrzec: NIE MA NIC GORSZEGO JAK PRACOWITY GŁUPEK
  • Ula 2016-01-13 14:09:22
    Polacy chętnie poprą tę partię, która nie wniesie do sejmu nic konstruktywnego. Nowoczesna powinna zmienić nazwę na Salon Krytyki Politycznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA