REKLAMA

PIS: zyski z państwowych spółek na emerytury

 • Autor: TM
 • 24 września 2015 10:20
PIS: zyski z państwowych spółek na emerytury Na konta funduszu powinno wpływać 1,5-2 mld zł rocznie. Fot. Flickr

Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć specjalny fundusz inwestycyjny, który byłby zasilany środkami pochodzącymi z dywidend spółek Skarbu Państwa – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Teraz zyski z państwowych spółek wpływają do budżetu państwa. PiS ma jednak pomysł, jak lepiej zagospodarować część z nich.

Powstanie fundusz inwestycyjny

W ciągu dwóch, trzech lat chciałby stworzyć fundusz inwestycyjny, a zarobione na nim pieniądze przekazać na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych wypłacający emerytury.

1,5-2 mld zł rocznie

Aby operacja miała sens, wpłaty na fundusz powinny być na poziomie 1,5-2 mld zł rocznie - powiedział dziennikowi Poseł PiS Paweł Szałamacha.

Zgromadzone na nim środki nie byłyby podzielone na subkonta, a w całości wpływałyby do systemu emerytalnego jako dotacja budżetowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • dudadada 2015-09-25 16:08:53
  No to przelicz sobie emerycie ile zapłacisz więcej podatku jak emerytury będą ho, ho . Już robię plany co kupię za hojność PIS -u zanim przyjdzie Polandexit.
 • Lolek 2015-09-25 13:30:52
  Myślałem że, na rozwój. Niebawem cały budżet na emerytury.
 • Adam 222 2015-09-25 10:14:28
  A zamiast tych 2 mld zł będą dodatkowe podatki? Bo przecież budżet nie będzie mniejszy. Bardzo głupi pomysł dlatego, że gdzie oni i w co "zainwestują"? Na giełdzie? To szulernia. Tam tylko stracą. Miałoby to sens gdyby najpierw ucywilizować tę szulernię. Ale tego im się zrobić nie chce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA