REKLAMA

PKW odrzuciło sprawozdanie Razem. Partia: "Popełniono drobny błąd"

  • Autor: GP
  • 19 lipca 2016 13:16
PKW odrzuciło sprawozdanie Razem. Partia: "Popełniono drobny błąd" Razem pisze na swojej stronie: Odrzucenie sprawozdania finansowego nie oznacza utraty całej subwencji, jaka przysługuje Partii (fot.:partiarazem.pl)

● Po decyzji PKW o zakwestionowaniu sprawozdania finansowego Razem, partia przekonuje, że "popełniono drobny błąd".
● Zarząd krajowy w sprostowaniu całej sytuacji przekonuje, że finansowanie partii nie jest zagrożone, a partia będzie musiała tylko zwrócić 30 tysięcy złotych, czyli trzykrotność 10 tysięcy złotych, które spowodowały odrzucenie sprawozdania.

Partia Razem, podobnie jak Nowoczesna, została w poniedziałek (18 lipca) oceniona przez Państwową Komisje Wyborczą (PKW). Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie obu partii, a w przypadku Razem sytuacja jest bardzo poważna. Odrzucenie sprawozdania finansowego może owocować odebraniem finansowania z budżetu państwa. Razem osiągnęło próg wyborczy 3 proc. w 2015 r., który pozwolił partii otrzymać zwrot z kasy państwa funduszy na działalność partii.

Wobec decyzji PKW, zarząd krajowy Razem, który tworzy dziewięć osób, wystosował oświadczenie. Czytamy w nim:

"Państwowa Komisja Wyborcza podjęła dziś (18 lipca) uchwałę o odrzuceniu sprawozdania finansowego Komitetu Wyborczego Partii Razem. Popełniliśmy drobny błąd –  kwota 10 tysięcy złotych trafiła na konto komitetu wyborczego partii, zamiast na konto funduszu wyborczego partii. Błąd ten został szybko dostrzeżony i kwota została zwrócona w ustawowym terminie. Niestety w międzyczasie część pieniędzy została wydana, co poskutkowało odrzuceniem całego sprawozdania finansowego".

Czytaj: Adrian Zandberg (Razem) krytykuje program gospodarczy Nowoczesnej

I dalej:

"Odrzucenie sprawozdania finansowego nie oznacza utraty całej subwencji, jaka przysługuje partii. Oznacza jedynie konieczność zwrotu środków, które zdaniem PKW Komitet Wyborczy przyjął w sposób nieprawidłowy (tj. 10 tys. złotych) oraz pomniejszenie otrzymywanej subwencji o trzykrotność tej kwoty, czyli o 30 tys. złotych".

Przypomnijmy. Partia Razem powstała w maju 2015 roku, gdy polska scena polityczna przygotowywała się do wyborów. Jest to pozaparlamentarna inicjatywa lewicowa walcząca o wysokie podatki dla najbogatszych i prawa pracownicze. Partia ma około sześciu tysięcy członków w całym kraju, a w opozycji do innych partii w Polsce przewodzi jej nie jedna osoba, a zarząd krajowy.

Razem w 2015 roku uzyskała 550 349 głosów, co przełożyło się na 3,62 proc. poparcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA