REKLAMA

Platforma o zmianie Konstytucji: parę zmian by się przydało, ale…

  • Autor: PAP
  • 02 maja 2016 16:39
Platforma o zmianie Konstytucji: parę zmian by się przydało, ale… Sławomir Neumann skomentował słowa prezesa PiS o dobrym momencie na podjęcie prac w sprawie zmiany Konstytucji. (Fot. : youtube.com)

• Szef klubu PO odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o dobrym momencie na podjęcie prac na zmianą Konstytucji.
• Nie będzie żadnych rozmów o zmianie konstytucji dopóki PiS nie będzie przestrzegał obecnej – stwierdził Sławomir Neumann.
• Dopóki ta nie jest przestrzegana umawianie się na zmianę i umawianie się, że kolejnej będziemy przestrzegać jest naiwnością – ocenił wiceszef klubu PO.

Nie będzie żadnych rozmów o zmianie konstytucji dopóki PiS nie będzie przestrzegał obecnej - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann, odnosząc się do słów szefa PiS, że "jest dobry moment na podjęcie prac w sprawie zmiany ustawy zasadniczej".

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Sejmie z okazji Dnia Flagi ocenił, że zmiana konstytucji jest potrzebna.

- Wiem, że w tej kadencji pewnie się konstytucyjnej większości nie uzyska, ale jest kadencja następna - mówił prezes PiS.

Prezes PiS przypomniał, że Konstytucja 3 Maja przewidywała swoją weryfikację co 20 lat.

- W przyszłym roku będzie 20 lat od uchwalenia konstytucji 1997 roku. Czy to nie dobry moment do podjęcia pracy nad nową ustawą zasadniczą? Sądzę, że to dobry moment - podkreślił.

Do tej zapowiedzi odniósł się Neumann na konferencji w Sejmie.

- Trzeba jasno powiedzieć Platforma to dzisiaj mówi: nie będzie żadnych rozmów o zmianie konstytucji dopóki PiS, dopóki prezes Kaczyński nie będzie przestrzegał tej konstytucji, która obowiązuje. To jest klucz i podstawa do jakichkolwiek późniejszych rozmów - podkreślił.

Pytany, czy abstrahując od słów Kaczyńskiego warto rozpocząć rozmowę o zmianie konstytucji szef klubu PO podkreślił, że niektóre zapisy obecnej konstytucji wymagają zmiany.

- W kilku miejscach taka zmiana by się przydała - ocenił.

Neuman zastrzegł jednak, że czym innym jest rozmowa o przeglądzie i zmianie konstytucji w momencie, kiedy wszyscy jej przestrzegają.

- Dopóki ta nie jest przestrzegana umawianie się na zmianę i umawianie się, że kolejnej będziemy przestrzegać jest naiwnością- podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA