REKLAMA

Platforma Obywatelska chce wprowadzić związki partnerskie

 • Autor: PAP/AT
 • 21 września 2017 11:07
Platforma Obywatelska chce wprowadzić związki partnerskie Poseł PO zapowiedział wprowadzenie związków partnerskich (Rafał Grupiński, fot. mat. pras.)

Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby jak najszybciej wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński.

"Mogę ze swojej strony powiedzieć, jako konserwatywny liberał, że oczywiście będę dążył do tego, żebyśmy to jak najszybciej - po przejęciu władzy - przeprowadzili z myślą też o wielu, wielu związkach partnerskich heteroseksualnych" - zapewnił w radiu TOK FM.

Wskazał również, że PO - jeśli wygra wybory - zmieni podstawy programowe po przeprowadzonej przez szefową MEN Annę Zalewską reformie edukacji. "Program absolutnie będzie uwspółcześniony przede wszystkim, zostanie wyprowadzony z powrotem z XIX-wiecznych, takich zacofanych ram" - zaznaczył Grupiński.

Polityk PO podkreślił, że jego ugrupowanie opowiada się za powrotem do gimnazjów, ale - jak zwrócił uwagę - trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie, na "jakim etapie jest likwidacja całej tej struktury, żeby nie robić kolejnego zamieszania przez kolejne dwa lata - strukturalnego i finansowego".

"Trzeba spojrzeć na to racjonalnie z punktu widzenia takich społecznych kosztów" - ocenił Grupiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • DebileZPO 2017-09-21 14:49:12
  Do do debila z PIS: Boże jaki kodziarski bełkot. Każdy kto chciał kraść, kradł. Zatrudnienie bez umowy to też kradzież. Peło nie widziało tego problemu bo dla nich problemem były związki zawodowe domagające się podstawowych praw pracowniczych. Pełowcy byli w tym czasie oklaskiwani w brukseli za znaczący wzrost inwestycji ułatwiający wykorzystywanie taniej siły montażowej w Polsce. Nikt na świecie nie dostaje nic za darmo pełowski trolu a już na pewni nie dostawał nic od niemieckiego peo
 • do debila z PIS 2017-09-21 14:14:10
  Do DebileZPo: Każdy kto chciał pracować, pracował. Widać jesteś nierobem któremu podoba się że dostaje kasę za nic.Tak PIS dostaje głosy ale potęgi państwa nie zbuduje.
 • Bródka 2017-09-21 13:55:45
  Panom i Paniom z PO, już dziękujemy. Wasze 5 minut już minęło. Za Waszych rządów dorobiłem się tylko garba.
 • DebileZPo 2017-09-21 11:59:38
  I to jest wasz program?! Związki partnerskie? My przez wasze celowe zaniedbania pracujemy za 1500 zł, bez umów i opłaconych składek a wy chcecie za kolejne miliony przywracac gimnazja i związki partnerskie? Kto i po co ma na was glosowacREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA