REKLAMA

Płatne parkowanie w soboty?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 23 czerwca 2016 15:24
Płatne parkowanie w soboty? Bałagan w przepisach sprawia, że kierowcy parkujący w strefach płatnego parkowania w soboty muszą być gotowi na każdą ewentualność. (Fot. : pixabay.com).

• Zastępca prokuratora generalnego nakazał prokuratorom regionalnym analizę zgodności z prawem uchwał dotyczących stref płatnego parkowania.
• Opłaty za parkowanie w soboty kłócą się z powszechnym w sądach administracyjnym orzecznictwem, iż sobota nie jest dniem roboczym w rozumieniu ustawy o drogach publicznych.
• Prokuratorzy regionalni mają przedstawić wyniki swej analizy w Prokuraturze Krajowej do końca sierpnia.

Prokuratorzy będą analizowali zgodność z prawem uchwał dotyczących stref płatnego parkowania . W razie stwierdzenia, że zawierają one zapisy sprzeczne z ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych, a w szczególności z art. 13b ust. 1 tej ustawy, mają podjąć działania zmierzające do zakwestionowania tych zapisów.

Medialne doniesienia wywołały reakcję prokuratury

Takie zalecenie wydał im Robert Hernand, zastępca prokuratora generalnego. Jak stwierdza w piśmie skierowanym do prokuratorów regionalnych doniesienia medialne wskazują, że dość częstym zjawiskiem jest wprowadzanie przez organ stanowiący gminy do uchwał dotyczących płatnego parkowania zapisów przewidujących opłatę za postój pojazdu na drodze publicznej w strefie płatnego parkowania w soboty. To zaś – jak podkreśla Robert Hernand – kłoci się z powszechnym w sądach administracyjnym orzecznictwem, iż sobota nie jest dniem roboczym w rozumieniu art. 13b ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA