REKLAMA

Plusy i minusy sześciolatków w szkole

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 08 lutego 2016 07:45
Plusy i minusy sześciolatków w szkole Od 1 września 2016 r. muszą pójść do szkoły dzieci siedmioletnie (fot.: mat.pras.)

• Jacek Różycki, ekspert od edukacji przygotował, krótkie obrazowe podsumowanie plusów i minusów posłania dziecka sześcioletniego do szkoły.
• Wnioski? Np. dzieci, które rozpoczną naukę we wrześniu 2016 r., będą miały łatwiejszy dostęp do edukacji. Jednak wprzypadku, gdy klasy będą nieliczne, mogą pojawić się próby łączenia klas.

Nowe przepisy dotyczące rozpoczęcia nauki dziecka w szkole podstawowej pozostawiają decyzję rodzicom – posłać do pierwszej klasy sześcio- czy siedmiolatka? Jednocześnie jednak są sporym wyzwaniem dla samorządów.

Niedawno wprowadzona reforma oświaty zniosła obowiązek szkolny dla sześciolatków. Od 1 września 2016 r. muszą pójść do szkoły dzieci siedmioletnie (chyba, że na wniosek rodzica są odroczone przez dyrektora szkoły do ukończenia 8. roku życia z uwzględnieniem opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej). Sześciolatki mogą rozpocząć naukę w szkole, jeśli w wieku lat 5 chodziły do przedszkola. Nie potrzeba żadnych orzeczeń ani zaświadczeń. Dyrektor szkoły ma obowiązek przyjęcia dziecka na pisemny wniosek rodzica.

Przeczytaj więcej na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA