REKLAMA

PO i PSL do mieszkańców Podlasia: Głosujcie w niedzielę na Bagińskiego

 • Autor: PAP/JS
 • 04 marca 2016 12:43
PO i PSL do mieszkańców Podlasia: Głosujcie w niedzielę na Bagińskiego Sławomir Neumann przypomina, że Bagiński to radny sejmiku podlaskiego (fot. facebook/Sławomir Neumann)

• Liderzy PO i PSL zaapelowali do mieszkańców Podlasia o głosowanie na Mieczysława Bagińskiego - ich wspólnego kandydata w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu.
• Jego kontrkandydatką jest m.in. wspierana przez PiS Anna Maria Anders.

Chodzi o wybory uzupełniające w okręgu wyborczym do Senatu nr 59, obejmującym podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory są konieczne, ponieważ wybrany z tego okręgu na senatora Bohdan Paszkowski (PiS) został po jesiennych wyborach wojewodą podlaskim.

Kandydaturę Bagińskiego do Senatu popierają m.in. PSL, PO i Nowoczesna. "Apelujemy do tych wszystkich sympatyków, członków PO, którzy jeszcze wahają się, czy iść na te wybory: to są ważne wybory. Zagłosujcie na Podlasiu na kandydata wystawionego przez PSL, popieranego przez Platformę; kandydata, który jest lokalnym autorytetem - żyje tam, mieszka i pracuje od wielu, wielu lat" - mówił na czwartkowej konferencji prasowej szef klubu PO Sławomir Neumann.

Przypomniał, że Bagiński to radny sejmiku podlaskiego. "Jest to kandydat sprawdzony. Głosujcie na ludzi lokalnie zakorzenionych w Polsce, bo ci ludzie dla Polski robią najwięcej" - apelował Neumann.

Zobacz: Jarosław Kaczyński z poparciem dla Anny Marii Anders

Zwrócił się też do mieszkańców Podlasia, by "nie dali się zwieść" prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, który od kilku tygodni aktywnie wspiera kandydatkę PiS do Senatu, minister w kancelarii premiera, Annę Marię Anders. Według niego, Kaczyński "buduje Polskę podziałów". "Łączmy Polskę, łączmy Polaków, wybierając dobrych kandydatów do Senatu" - zachęcał szef klubu Platformy.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że możliwa jest "prawdziwa dobra zmiana, która może rozpocząć się w woj. podlaskim, w okręgu suwalsko-łomżyńskim". Podkreślił, że Bagiński to "swojak". "Jest autentyczny, mówi prostym językiem, ale takim, który trafia do serca. Zna ten region jak nikt inny, nie potrzebuje całego rządu, żeby go oprowadził po każdym zakamarku, nie potrzebuje przewodników po swoim regionie" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Sam Bagiński zapewnił, że nie zawiedzie mieszkańców Podlasia, jeśli wybiorą go do Senatu. Swej kontrkandydatce, Annie Marii Andres zarzucił, że nie zna regionu i do tej pory nie przyjęła też żadnego zaproszenia do debaty w lokalnych mediach.

Pytany, czy nie brakowało mu w kampanii wsparcia liderów PSL i PO, odparł, że tego typu pomoc otrzymał od lokalnych polityków obu ugrupowań. "Natomiast nie składałem zapotrzebowania, żeby mnie centrala obwoziła. Ja nie eksponat, ja stamtąd, znam wszystkie drogi, miejscowości. Mnie nikt nie musiał drogowskazów tłumaczyć na polski, ani mapy" - powiedział Bagiński, nawiązując do faktu, iż Anna Maria Anders większość życia spędziła poza Polską.

Czytaj: Od północy cisza wyborcza w związku z wyborami do Senatu na Podlasiu

Dziennikarze pytali na konferencji o spot wyborczy Bagińskiego, w którym wskazuje on m.in. na "zagrożenie imigrantami". Kosiniak-Kamysz powiedział, że temat migracji budzi ogromne emocje, również w środowiskach lokalnych na Podlasiu. "Wczoraj słyszeliśmy również wypowiedź przewodniczącego Rady Europejskiej (Donalda Tuska), który mówi: +stop nielegalnym imigrantom+. Co innego jest sprawa pomocy humanitarnej, za którą PSL się opowiada, szczególnie kobietom i dzieciom, ale czym innym jest sprawa migrantów ekonomicznych" - zaznaczył szef PSL.

Oprócz Bagińskiego i Anny Marii Anders o mandat senatora w okręgu nr 59 ubiegają się: Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki - zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel" oraz Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • prawda jest okrutna! 2016-03-07 14:02:43
  Do wyborca: Nabijam się z takich idiotów , frekwencja wyborcza w bastionie PiS 17% , poparcie względem uprawionych do głosowania w skali do 100 niecałe 8% zagłosowało na PiS, ludzie stracili wiarę w Polskę, złodzieje i oszuści, jesteś z tego (...) zadowolony!
 • wyborca 2016-03-07 13:49:08
  Do prawda jest okrutna!: Prostaku , widzisz Pani Minister Anders wygrała wybory do Senatu i próżna była twoja jadowita i dramatyczna krytyka w języku popaprańca , jednak ludzie wolą głosować na ludzi kulturalnych i kompetentnych , a nie na lokalnych aparatczyków PSL , którzy są skompromitowani i skorumpowani , no brawo mleko się rozlało na korzyść dobrych zmian rządzących. Idź teraz do szkoły i się ucz , może do następnych wyborów w 2018 roku zmądrzejesz i wyszlifujesz poprawną polszczyznę.
 • wyborca 2016-03-06 23:06:42
  Do (...) do senatu: widać po wpisie , że jesteś cynicznym prostakiem , brak kultury dla języka ojczystego i kultury osobistej , której nie nauczono w domu , to czas na naukę i edukację . W obrażaniu ludzi i swojej głupocie bijesz - MISTRZOSTWO EUROPY. Od razu widać , że kolejny POPAPRANIEC ODSUNIĘTY OD CIEPŁEJ POSADKI !!!!!!!!!
 • (...) do senatu 2016-03-05 06:02:35
  Do wyborca: 1/3 Ukraińców na wiosce skąd pochodzi ją dmuchała, ale autorytet PiS Wstyd i Hańba! Kaczorowi chociaż jedna która obciąga!
 • wyborca 2016-03-04 21:07:59
  Do prawda jest okrutna!: Człowieku bezwstydny i okrutny w mowie ojczystej , zaprzestań na tym forum wulgaryzmów jak szalony rozrabiaka na ulicy naćpany lub pijany , wstyd i obrzydzenie , nie da się tego czytać , jak masz zerową kulturę osobistą i obyczajową , zero moralności , a sumienie zjadły PO i PSL . Zaprzestań obrażać kobietę ,więcej przyzwoitości i szacunku dla drugiego człowieka , płynie od ciebie tylko jad , nienawiść i zemsta. Boleję nad takimi wypowiedziami , ale cóż ręka sprawiedliwości dotknie cię kiedyś , pamiętaj rychło czy późno. WYNOCHA NIKCZEMNIKU Z TEGO FORUM !!!!
 • prawda jest okrutna! 2016-03-04 20:06:32
  Do wyborca:ANNA ANDERS przecież to Ukrainka nieślubne dziecko sprzątaczki , od 2014roku komunistka z obywatelstwem Polskim(ponoć dobrze te suki (...) dają, jak Ukrainka zrobi żadna Polka tak nawet nie obciągnie). Gratulacje PiS. Precz z Komuną!
 • wyborca 2016-03-04 15:59:30
  Nie głosujcie na bezmózgowca z sitwy byłych rządzących , to ludzie , którzy są skorumpowani , złodzieje i oszuści - przecież ten kandydat towarzysz B , też ma swoje zasługi w kolesiostwie z PO , w latach 2007 - 2015 , niech wreszcie wybory wygra ktoś uczciwy i kompetentny , jak szanowana Pani ANDERS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA