REKLAMA

PO i PSL stracą subwencje? Ich kampanie sprawdza prokuratura

  • Autor: bad
  • 13 października 2016 18:40
PO i PSL stracą subwencje? Ich kampanie sprawdza prokuratura W skrajnym przypadku PO i PSL grozi odebranie subwencji. Fot. twitter

Prokuratura na wniosek sądu sprawdzi kampanie wyborcze Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Partiom może grozić nawet odebranie subwencji.

Będzie to pierwsze takie postępowanie w historii naszego kraju. Prokuratura zbada, czy artykuły prasowe, opublikowane w lokalnej prasie podczas wyborów do parlamentu w 2015 roku, nie były nielegalną agitacją wyborczą. Mowa o ponad 40 artykułach, które ukazały się w „Gazecie Olsztyńskiej” w trakcie ostatniej kampanii wyborczej do parlamentu. Nie były one oznaczone jako materiały wyborcze.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył jeszcze w październiku 2015 roku Karol Gruszczyński, działacz Ruchu Kontroli Wyborów, który monitorował lokalne media. Rzecz nie odczekała się jednak kontynuacji, bo prokuratura i policja stwierdziły, że nie popełniono przestępstwa.

Zwrot akcji w sprawie artykułów nastąpił kilka dni temu. Olsztyński Sąd Rejonowy zdecydował, że odmowa wszczęcia śledztwa była przedwczesna. Uznał, że należy zgromadzić materiały źródłowe w formie nagrań audycji radiowych i kopii artykułów prasowych. Następnie każde z nich przeanalizować pod kątem tego, czy nie doszło do złamania prawa wyborczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA