REKLAMA

PO: Mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w polskiej polityce zagranicznej

 • Autor: PAP/AT
 • 01 lutego 2018 11:24
PO: Mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w polskiej polityce zagranicznej PO chce zawetowania ustawy o IPN (Tomasz Siemoniak, fot.Platforma Obywatelska)

Tomasz Siemoniak, wiceszef PO, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN.

Senat poparł w czwartek (1 lutego) przed godz. 2 w nocy bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Nowelizacja ustawy o IPN trafi teraz do podpisu prezydenta.

Siemoniak na konferencji prasowej w Sejmie "w imieniu PO i demokratycznej opinii publicznej w Polsce" zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie noweli ustawy o IPN.

Czytaj też: Czego dotyczy nowelizacja?

Poseł PO wezwał też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który - w jego ocenie - ponosi odpowiedzialność za kryzys na linii Polska-Izrael, do wyjaśnienia Polakom "o co tak naprawdę chodzi i dlaczego PiS działa wbrew polskiej racji stanu". "W ocenie Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w polskiej polityce zagranicznej po 1989 r." - stwierdził Siemoniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (15 komentarzy)

 • Mieszko. 2018-02-01 16:06:08
  Do Do trolla z PIS: Ostatni twój taki wpis oświecony się znalazł.szkoda że nie napisałeś że Polska wojnę wypowiedziała lewackie hieny by uwierzyły. Żydzi w Polsce od tysiąca lat mieszkali i nikt z nas w krematoriach ich nie palił zapytaj tych dwóch panów z wąsikiem cymbale
 • Do trolla z PIS 2018-02-01 15:12:37
  Do Pomocny: Skoro nazwano cię faszystą to pewnie nie bez racji. Co do kłamstw, to właśnie ich bronisz, co do honoru to nie masz pojęcia co to znaczy, co do plucia to w odróżnieniu od ciebie nie pluję na nikogo, nawet na ciebie i partię której bronisz chociaż się was brzydzę i uważam że szkodzicie Ojczyźnie. Pewnie uważasz się za patriotę chociaż przejawia się to w najbardziej prymitywny ze sposobów. Teraz patriotą jest ten kto pracuje i płaci podatki w kraju a nie (...) z napisem "śmierć wrogom Ojczyzny" na koszulce. Co do emerytury, przejście w wieku 65 lat wyrządza krajowi ogromne szkody. Co z tego że ja będę pracował (z pewnością) jak długo się da, skoro będę musiał utrzymywać nierobów jak ty? W końcu, skoro nie chcesz mnie przekonywać to po co tyle piszesz.
 • Pomocny 2018-02-01 14:25:53
  Do Do trolla z PIS: Nazywaj sobie mnie jak chcesz chłopcze. Nazywano mnie już faszystom, nazistom, a w 1968 roku nawet syjonistom żeby żart był kompletny. Śmiejesz się z emerytury 65? Możesz przecież pracować do obowiązkowej w wieku 67, nikt ci nie będzie bronił. Ja jestem na emeryturze już od dawna skromnej, bo dzięki twoim idolom miałem sporą przerwę od grudnia 81'. A ja bronię przed kłamstwami o współudziale Narodu Polskiego w holokauście - głoszone przez takich kłamców jak ty pełen hipokryzji POwski pomiocie. Mam nadzieję że jeszcze poczujesz wdzięczność niemców jak za 20 lat nazwą cię mordercom odpowiedzialnym za holokaust, a gdy będziesz próbował się bronić to nazwom cię nazistom. Dalsza rozmowa nie ma sensu. Idź lepiej popodniecaj się twitami Tuska, i pluj na Polskę i "faszystów" na jakimś KODziarskim forum. Tam odnajdziesz poklask i zrozumienie dla twoich POglądów którego tak ewidentnie poszukujesz. Ode mnie już ani słowa. Bo człowieka tak wyznutego z honoru, i pustego nie przekonam.
 • Do trolla z PIS 2018-02-01 13:53:28
  Do Pomocny: Nawet po polsku nie potrafisz dobrze pisać faszysto. Mówisz że kłamię a nie potrafisz napisać w czym. Czy w tym że Polacy mordowali Żydów a teraz ustawą chcą wymazać ten fakt czy też że PIS popiera ruchy faszystowskie, nacjonalistyczne i ksenofobiczne? Co do ciebie, nie wysyłam cie do Rosji ani Białorusi chociaż ze względu na poglądy twoje i partii która popierasz, pasowalibyście tam bardzo. Zostań sobie bierz 500+ na kredyt przyszłych pokoleń i idź na emeryturę w wieku 65 lat bo przecież nie lubisz pracować.
 • Pomocny 2018-02-01 13:25:39
  Do Do trolla z PIS: I widzisz. Jesteś hipokrytom, bo ty pierwszy zacząłeś mnie obrażać za poglądy, więc to ty jesteś faszystom jeżeli już używasz takiej nomenklatury. Wszyscy mamy zgadzać się z tobą, a jeżeli przedstawiamy odmienne zdanie to jesteśmy faszystami i wrogami demokracji. Po drugie - walka z kłamstwami ludzi takich jak ty, to nie walka z poglądami, tylko kłamstwami. Ale jesteś jeszcze za młody, albo za głupi żeby zrozumieć różnicę... Chociaż szczerze wielu takich widziałem i domyślam się że i jedno i drugie ma w twoim przypadku miejsce.
 • Do trolla z PIS 2018-02-01 13:11:47
  Do Pomocny: Ależ ty jesteś faszystą bo nie pozwalasz mieć rodakom odmiennych poglądów a za ich przedstawianie wysyłałbyś ich za granicę i obrażasz ich zamiast przedstawiac argumenty. Całe szczęście nie możesz ich jeszcze zamykać w więzieniu ani mordować bo kłopot miałbyś z głowy. Wiesz kto tak robił?Komuna a przed nią hitlerowcy. Jeżeli więc nie jesteś faszystą to z cała pewnością komuchem.
 • delsberska 2018-02-01 13:11:32
  Teraz jeszcze, żyją ludzie którzy pamiętają wojnę i zbrodnie niemieckie. Jeśli jako naród będziemy milczeć i przyjmować cudze narracje, to za 20 lat już nikt nie uwierzy, że to były obozy zrobione przez Niemców i że Hitler nie był Polakiem. Już teraz młodzież w Kalifornii i Kanadzie jest w większości przekonana, że naziści to byli Polacy. A co do sojuszy: Nikt nie chce być sojusznikiem niedołęgi. Jeśli nie potrafimy bronić swojego dobrego imienia, to sojusznicy pewnie też nie obronią naszych granic. W imię prawdy historycznej, warto by jeszcze było zrobić jakieś opracowanie o szmalcownikach uwzględniające ich powojenne losy. Po wojnie szmalcownicy nie byli karani i wielu z nich pracowało w UB.
 • Pomocny 2018-02-01 12:58:12
  Do Do trolla z PIS: Nazywaj faszystom każdego kto nie zgadza się z PO. Stary sprawdzony numer. Za komunizmu też nazywali nas nazistami i faszystami. Tylko takie metody macie, brak argumentów to szkalujecie. A opinia podobnych tobie zdrajców niewiele mnie obchodzi. Ja mogę spokojnie spojrzeć w lustro, i w oczy swoim dzieciom i wnukom... Ty nie będziesz miał za parę lat takiego komfortu... Chociaż wątpie. Widać po twoich wpisach że nie masz za garść ani dumy, ani honoru.
 • Policzmy Głosy 2018-02-01 12:56:12
  Do :-): Czyli ma być tak jak za pełowskich oszustów. Nie obnosić sie ze swoją narodowością. Zbroić się tylko w airbusie. Nie negować 'polskich obozów śmierci' a już broń Boże nie wytykać Niemcom braku reparacji za zniszczenia wojenne. Wtedy sojusze i przyjaźnie będą sie rozwijać pełną parą!
 • :-) 2018-02-01 12:41:33
  Do delsberska: Polska racja stanu jest taka żeby zachować ważne sojusze. PIS robi wszystko aby sobie zrazić kraje które powinny nas wspierać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA