REKLAMA

PO: marszałek Kuchciński staje się cenzorem, knebluje posłów opozycji

  • Autor: pt/pap
  • 02 grudnia 2016 13:20
PO: marszałek Kuchciński staje się cenzorem, knebluje posłów opozycji Grzegorz Scetyna (fot.twitter.com/Schetyna)

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński knebluje posłów opozycji, staje się głównym cenzorem parlamentu - oświadczyli politycy PO i b. marszałkowie Sejmu: Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz i Małgorzata Kidawa-Błońska.

To reakcja tych polityków na postępowanie marszałka Sejmu podczas piątkowych głosowań. Politycy PO podkreślali na konferencji prasowej, że Kuchciński m.in. uniemożliwił zadawanie pytań posłom, cenzurował i komentował ich wystąpienia.

"To jest koniec parlamentaryzmu" - stwierdziła Kopacz zaznaczając, że prowadzi to także do ograniczenia obywatelskiej wolności.

Kidawa-Błońska mówiła, że marszałek Sejmu nie może cenzurować opinii wygłaszanych przez posłów w przysługującym im na wystąpienie czasie. "Po raz pierwszy marszałek Sejmu staje się głównym cenzorem parlamentu" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Schetyna stwierdził, że marszałek Kuchciński łamie zasady. "Knebluje się posłów opozycji, przykro patrzeć na marszałka Kuchcińskiego, który chce koniecznie podkreślić, że jest częścią klubu PiS" - mówił Schetyna podkreślając, że Kuchciński jest przede wszystkim marszałkiem Sejmu.

Zapowiedział, że PO zgłosi poprawki do regulaminu Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • EuPi 2016-12-03 12:56:19
    Mam wątpliwości co do zdrowia psychicznego marszałka Kuchcińskiego. Jeżeli grozi posłance Krzywonos, że wyłaczy jej telefon, a wyłacza mikrofon, to mam watpliwości czy czegos nie bierze, ,,jak za dawnych lat, trala,la,la " -jak w piosence.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA