REKLAMA

PO: Minister Zalewska nie przeprowadziła konsultacji regionalnych ws. reformy oświaty

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2016 16:07
PO: Minister Zalewska nie przeprowadziła konsultacji regionalnych ws. reformy oświaty Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz (fot. facebook)

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska nie przeprowadziła konsultacji regionalnych ws. reformy edukacji, choć otrzymywała zaproszenie na spotkania m.in. od mieszkańców województwa świętokrzyskiego - podkreśliła na konferencji prasowej w Sejmie posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz.

"Pani minister Anna Zalewska chwaliła się niejednokrotnie tym, że prowadzi konsultacje (ws. reformy edukacji). Niestety my nigdy nie odczuliśmy, że takie konsultacje były prowadzone choćby w naszym regionie" - mówiła Okła-Drewnowicz w środę na briefingu w Sejmie.

Jak zaznaczyła, nie raz Anna Zalewska otrzymywała zaproszenie na spotkanie m.in. z młodzieżą w województwie świętokrzyskim. "Niestety podczas debaty było tylko i wyłącznie puste krzesło, bo pani minister nawet nie przysłała swojego przedstawiciela z ministerstwa edukacji narodowej" - dodała posłanka PO z woj. świętokrzyskiego.

Czytaj też: Zalewska: Uczniowie szkół muzycznych będą mogli dokończyć w nich naukę

Okła-Drewnowicz pytała również szefową MEN, czy samorządy, które są bardziej zadłużone dostaną "ekstra pieniądze" w związku z projektowaną reformą. "Czy tylko nasze miasto Skarżysko-Kamienna takie pieniądze dostanie czy też inne samorządy w Polsce takie pieniądze dostaną?" - pytała. "Jaki poziom zadłużenia danego samorządu będzie kwalifikował do otrzymania ekstra pieniędzy i jak wysokie to będą ekstra pieniądze?" - dodała.

W konferencji Okle-Drewnowicz towarzyszyli absolwenci gimnazjum ze Skarżyska-Kamiennej, którzy byli gośćmi sejmowej komisji edukacji i po posiedzeniu komisji rozmawiali z minister Zalewską.

Podziękowali oni minister za rozmowę, jednak podkreślili, że nie są z niej zadowoleni. Argumentowali, że szefowa MEN odpowiadała ogólnikowo, mało konkretnie i nie odpowiedziała na ich pytania. Jak dodali gimnazja powinny zostać, ponieważ są szkołami, które dobrze się sprawdziły.

 Na zarzuty PO odpowiedziała wiceszefowa komisji edukacji Marzena Machałek (PiS). Podkreśliła, że nt. reformy edukacji "odbywa się narodowa dyskusja".

"Odbyło się kilkaset debat, debaty regionalne, także w mniejszych miejscowościach. Do dzisiaj jeżdżą kuratorzy, wizytatorzy, jeździ pani minister. Tak szerokich konsultacji nie widziałem. Jest bardzo dużo propozycji i wniosków ze strony samorządów, związków zawodowych i nauczycieli. Przyjęliśmy część z nich, ale nie odeszliśmy od głównych kierunków zmian" - podkreśliła posłanka PiS odnosząc się do zarzutów Platformy z konferencji prasowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA