REKLAMA

PO musi działać, a nie czekać na powrót Tuska

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 11:34
PO musi działać, a nie czekać na powrót Tuska Tomasz Siemoniak nie chce spekulować o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. (fot.:facebook.com/Tomasz-Siemoniak)

• Polityk PO, Tomasz Siemoniak jest zdania, że Platforma powinna skupić się na działaniu, a nie liczyć na cud powrotu Donalda Tuska.
• Zapytany o zawieszonego Michała Kamińskiego uzasadnia, że poseł zbliżył się do "granicy szkodzenia".

Tomasz Siemoniak w internetowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" oceniał jak wygląda dzisiaj (17 czerwca) sytuacja PO w opozycji. Zabrał też głos wobec informacji, że z europosłami PO w Brukseli spotkał się Donald Tusk. Spekuluje się, że przewodniczący Rady Europejskiej, po upływie kadencji, może wrócić do krajowej polityki.

Siemoniak nie jest przekonany, czy takie spekulacje dobrze wpływają na partię.

- Platforma nie może czekać na "jakieś nieokreślone zdarzenia" w przyszłości, musimy działać tu i teraz - mówił były szef MON. - Tusk powiedział wyraźnie, że trzeba wspierać Schetynę i współpracować z KOD. Dodawał, że Platforma ponosi odpowiedzialność za całą opozycję. Podziałów w PO powinno być jak najmniej.

Siemoniak zimą starał się konkurować z Grzegorzem Schetyną o rolę lidera PO. W przeddzień wyborów wycofał się, tym samym pozostawiając Schetynę jako jedynego kandydata. Od tego czasu nie widać między politykami konfliktu.

Zapytany o zmiany w klubie PO, a dokładniej o sytuację Michała Kamińskiego, poseł mówił:

- Jest zawieszony - przypominał. - (Kamiński ma - red.) duże doświadczenie polityczne, musi pomagać i wspierać PO. Jest granica szkodzenia, do której zbliżył się Kamiński, ale jej nie przekroczył.

Polityczna przyszłość Michała Kamińskiego rozstrzygnie się po upływie jego zawieszenia, które przewidziane jest na 30 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA