REKLAMA

PO na pomoc samorządom: PiS nie pyta, narzuca decyzje

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2016 16:05
PO na pomoc samorządom: PiS nie pyta, narzuca decyzje PO przygotuje projekt ustawy, która ma pozwolić na lepsze wykorzystanie funduszy w programie 500+ (fot. twitter)

· PO przygotuje projekt ustawy, która ma pozwolić na lepsze wykorzystanie funduszy w programie 500+.
· Przewodniczący partii rozpoczyna spotkania z samorządowcami w tej sprawie.
· W projekcie chodzi przede wszystkim o zwiększenia kwoty wolnej od podatku, reformy 6-latków, likwidację gimnazjów i program 500+.

 - Dzisiaj PiS nie rozmawia, nie konsultuje spraw, a narzuca decyzje samorządom - ocenił w poniedziałek (1 lutego) przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Nowy szef partii zapowiedział przygotowanie projektu ustawy, która ma lepiej wykorzystać fundusze w programie 500+.

"Nasi eksperci pracują i w ciągu dwóch tygodni zgłosimy taki projekt. Chcemy pokazać, jak te pieniądze budżetowe mogą dobrze pracować na rzecz dzieci" - powiedział Schetyna na konferencji prasowej w Jeleniej Górze (Dolnośląskie).

Dodał, że nieprzypadkowo rozpoczyna spotkania z samorządowcami od swego dawnego, rodzinnego okręgu wyborczego. "Bardzo staraliśmy się przez ostatnie osiem lat budować dobre relacje pomiędzy rządem i samorządem. () Dziś PiS nie rozmawia, nie konsultuje spraw, a narzuca decyzje samorządom" - mówił Schetyna.

Wymienił, że chodzi przede wszystkim o projekt zwiększenia kwoty wolnej od podatku, reformy 6-latków, likwidacji gimnazjów i programu 500+.

"Dziś PiS rakiem zaczyna się z tego programu wycofywać, dlatego my chcemy przygotować swój własny projekt ustawy na ten temat. Program nie będzie skuteczny, jeśli nie będzie dobrej współpracy pomiędzy rządem, a samorządem. () to nie jest tylko kwestia wysyłania pieniędzy" - powiedział Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA